Magiczny sposób na sprzątanie. Dosłownie wyciska brud ze szczelin

11

Nic tak nie denerwuje podczas domowych porządków, jak brudne ramy okienne, których nie da się niczym domyć. Zwykłe środki nie działają, a szczeliny zapchane są kurzem i zanieczyszczeniami? Warto wtedy sięgnąć po domowy przepis na piankę do czyszczenia okien. Ten specyfik dosłownie wyciska brud ze szczelin!

Magiczny sposób na sprzątanie. Dosłownie wyciska brud ze szczelin
Pianka do czyszczenia okien. Wyciska brud ze szczelin. Banalne składniki (Genialne.pl)

Pianka do czyszczenia okien świetnie sprawdzi się podczas domowych porządków. Dzięki niej idealnie doczyścimy zakamarki, które zazwyczaj omijamy szerokim łukiem. Niechęć do czyszczenia ram okiennych może wynikać z braku sprawdzonego sposobu na doczyszczenie okropnych zabrudzeń.

Przepis na piankę do czyszczenia okien jest banalnie prosty. Dzięki niemu z przyjemnością sprzątniemy ramy okienne. Domowy specyfik dosłownie wyciska brud z zakamarków i szczelin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pianka do czyszczenia okien. Wyciska brud ze szczelin. Banalne składniki

Pianka do czyszczenia okien. Wyciska brud ze szczelin. Banalne składniki

Jak przygotować piankę do czyszczenia okien? Aby zrobić domowy detergent, potrzebne będą soda, biały ocet, płyn do mycia naczyń, woda, spryskiwacz. Podczas sprzątania świetnie sprawdzi się także stara szczoteczka do zębów, papierowe ręczniki, mokra szmatka, łyżka i nóż do masła.

Jak wyczyścić ramę okienną domowymi sposobami? Na początku należy posypać ją sodą oczyszczoną. Upewnij się, że wszystkie zakamarki zostały odpowiednio pokryte. W butelce ze spryskiwaczem zmieszaj wodę i ocet. Następnie dokładnie spryskaj tym miejsca, które zostały posypane sodą, odczekaj 5-10 minut.

Wyszoruj szczoteczką do zębów wszelkie zakamarki. W ten sposób pianka dotrze do najtrudniej dostępnych miejsc i wyciągnie najbardziej ukryty brud. Oprócz tego świetnie sprawdzi się ręcznik papierowy zawinięty na nóż do masła.

Na koniec sprzątania należy zgarnąć całość brudnej piany ręcznikiem papierowym. Wszystko należy dokładnie wytrzeć mokrą szmatką i gotowe! Okno będzie czyste i wybielone ze względu na sodę. Szczegółowa instrukcja znajduje się na materiale wideo.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić