Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu? To prostsze niż myślisz!

29

W sklepach często można znaleźć pieprz i sól w szklanych lub plastikowych młynkach. Po zużyciu przypraw, pojemnik zazwyczaj trafia do kosza, bo nie potrafimy go otworzyć. W rzeczywistości jest to dużo prostsze, niż się wydaje! Nie wyrzucaj, daj mu drugie życie. Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu lub innych przypraw? Oto banalny trik!

Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu? To prostsze niż myślisz!
Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu? (Genialne.pl, Pixabay)

Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu? To prostsze niż mogłoby się wydawać. Zamiast wyrzucać młynek po zużyciu warto dać mu drugie życie. Nie po to kupiliśmy go w szklanym opakowaniu wydając więcej, by zwyczajnie go wyrzucić. Dzięki temu trikowi młynek do przypraw wystarczy nam na dłużej, a może nawet zastąpi drogie młynki z meblowych sieciówek?

Często młynki na przyprawy są nie tylko ładniejsze, ale również tańsze. Zamiast siłować się z nimi po zużyciu zawartości, warto przetestować prosty trik z wykorzystaniem odrobiny wody. Dzięki niemu od razu wszystko stanie się łatwiejsze, a my po zerwaniu etykiety możemy cieszyć się nowym produktem na kuchennej półce.

Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu?

Aby otworzyć jednorazowy młynek na przyprawy, potrzebujemy głębokiego naczynia, które wytrzyma ciepłą temperaturę. Oprócz tego przyda się czajnik lub garnek do zagotowania wody i główny bohater całego zajścia - młynek do pieprzu, który chcemy otworzyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu? To prostsze niż myślisz!

Gorącą wodę wlewamy do przygotowanego naczynia. Następnie młynek zanurzamy pionowo górną częścią, która służy do mielenia pieprzu. Ważne, by całość plastikowej osłonki znalazła się pod wodą. Trzymamy przez kilka sekund w ciepłej wodzie, po czym wyjmujemy, osuszamy i otwieramy. Gotowe!

Młynek jest gotowy, by wsypać do niego pieprz lub inne przyprawy. Ważne, by wcześniej osuszyć narzędzie i tym samym zabezpieczyć zawartość przed wilgocią. Po wypełnieniu przyprawą zamykamy młynek. W taki sposób powinien posłużyć nam na dłużej!

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić