Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Redakcja WP Kobieta
|

Masz w sypialni tę roślinę? Czeka cię rozwód

105
Podziel się:

To, że niektóre gatunki roślin doniczkowych są trujące, wiadomo nie od dziś. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, że niektóre kwiaty mogą przynieść pecha lub ściągnąć na rodzinę prawdziwe nieszczęście?

Masz w sypialni tę roślinę? Czeka cię rozwód
Kwiaty domowe (Getty Images)

Z powodu pandemii z wielką przyjemnością oddajemy się domowej hodowli roślin. Zazwyczaj przy zakupie kolejnych okazów sugerujemy się ich urodą, łatwością pielęgnacji, czy instagramową modą. Tymczasem kwiaty mają swoje tajemnice. Niektóre gatunki mogą mieć fatalny wpływ nie tylko na twoje samopoczucie, ale także na całe życie.

Paproć, roślina fatalna. Piękna, choć nieco zapomniana paprotka, potrafi pięknie rosnąć nawet w domowych warunkach. Zapomnij jednak o stawianiu jej w sypialni. Paproć "zjada" bardzo dużo tlenu. Nie zdziw się, że mając ją w pobliżu łóżka, rano rozboli cię głowa. To nie wszystko. Po dłuższym czasie zaczniesz odczuwać spadek nastroju, który może zamienić się w depresję.

Dzielisz łóżko z ukochanym? Pozbądź się paprotki z alkowy. Chyba że nie boisz się zaryzykować rozwodu. Paprotka sprzyja rozdrażnieniu i kłótniom.

Zapach nadchodzącego nieszczęścia. Kochasz pięknie pachnące rośliny? Niestety, bez wzajemności. Duszny zapach oleandrów lub geranium z czasem przyprawi cię o bóle głowy lub mdłości. Gorsze samopoczucie wpłynie na twoje relacje z otoczeniem.

Uważaj także na popularną dieffenbachię. Jej trujący sok może być zabójczy dla zwierząt domowych i małych dzieci. Ten kwiatek zwiastuje także nieszczęście dla całej rodziny.

Jesteś singlem? Zapomnij o fiołkach. Fiołki to śliczne i wdzięczne w uprawie rośliny domowe. Jednak, jak twierdzą nasi wschodni sąsiedzi, przynoszą pecha w miłości. Jeśli intensywnie szukasz drugiej połówki, zapomnij o tym kwiatku. Najlepiej sprezentuj go szczęśliwym w małżeństwie rodzicom.

Hoja - roślina biedy. Zastanawiasz się, dlaczego ciągle brakuje ci pieniędzy? Być może w twoim mieszkaniu pięknie kwitnie hoja. Podobno im więcej na niej kwiatów, tym mniej pieniędzy w portfelu. Warto więc przemyśleć, czy z niej nie zrezygnować.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Zobacz także: "Rodziną się zajmij". Wałęsa tłumaczy się z nagrania z żoną
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(105)
Paprotkarz
4 miesiące temu
Co to za dyrdymały. Brak słów. To tak jakbyśmy do życia w dzień potrzebowali tlen, a w nocy zużywali dwutlenek węgla. Rośliny w nocy zwyczajnie odpoczywają, i żadne reakcje nie zachodzą. Dowodem na to jest to, że roślina bez światła po prostu umiera, albo przechodzi w stan uśpienia, jeśli jej żywot zależy od światła. Nawet gdyby była w atmosferze tylko tlenu.
zss
9 miesięcy temu
Hoja - roślina biedy. Zastanawiasz się, dlaczego ciągle brakuje ci pieniędzy? o2 portal dla nawiedzonych? probowalem na kocie Google w wiadomosciach zablokowac o2 - bez sukcesu. Porazka
Irasiad.
11 miesięcy temu
Klituś bajduś,módl się za nami.
anatolka
12 miesięcy temu
co za bzdury,skąd się takie wydobywa???? :P
dziadek
12 miesięcy temu
Bzdura mam w sypialni paprotkę i nigdy głowa nas nie boli a po ślubie jesteśmy 48 lat
************
rok temu
Absurd
************
rok temu
Co za absurd???
Andrzej
rok temu
Mam trzy pięknie kwitnące hoje. Jakoś nie widzę zależności pomiędzy ich ilością a zasobnością mojego portfela. Wręcz odwrotnie. Znam zasadę, że hoja to roślina przysparzająca pieniędzy. Moi dziadkowie twierdzili, że gdy hoja zaczyna kwitnąć świadczy to o niedługim przypływie gotówki. Widać zdania są różne.
~anonimowo
rok temu
Ziaziu w główkę?
Mackenzie
rok temu
Paproć stwarza poczucie bezpieczeństwa, plus się nie lubią z trucicielami w przyrodzie, uwielbiam ich towarzystwo i jestem mega skupiony przy nich. Rozwijam je i wymieniłem im ostatnio ziemię na wokas smart dedykowaną. Czekam na efekty
Ela
rok temu
Chciałabym, żeby rozpadowi mojego małżeństwa były winne rośliny, a nie mąż, który postanowił mnie zdradzić. Miałam nadzieję, że to się szybko skończy, ale od Detektyw Skrzypek dowiedziałam się, że mi rogi przyprawiał kilka lat. Teraz nie mogę się doczekać rozwodu.
Opel
rok temu
Ściema
Iwiesienkas
rok temu
Informacją odnośnie paprotki w sypialni to chyba pryma aprilis,bo powszechnie wiadomo,że ona powinna być w sypialni o czym często piszecie o zdrowych roslinch. I komu tu wierzyć?
Kalia
rok temu
OMG. W życiu nic bardziej irracjonalnego nie czytałam. Dosłownie płakałam ze śmiechu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić