Redakcja WP Kobieta| 

W twojej mikrofalówce straszy zaschnięty tłuszcz? Podpowiadamy, jak się go pozbyć

6

Mikrofalówka to urządzenie, które ma pomagać nam szybko podgrzać potrawy. Jednak żeby dobrze nam służyło, trzeba pamiętać o częstym czyszczeniu. Nie robiłaś tego systematycznie? Dzięki tym sposobom szybko pozbędziesz się zalegającego tłuszczu i resztek jedzenia.

W twojej mikrofalówce straszy zaschnięty tłuszcz? Podpowiadamy, jak się go pozbyć
Usuwanie brudu z mikrofalówki (Getty Images)

Pachnący obiad w kilka minut... kto o tym nie marzy. Jednak niemyta mikrofalówka potrafi zamienić świeżą potrawę w prawdziwy koszmarek. Resztki jedzenia mogą wydzielać nieprzyjemny zapach. W pielęgnacji sprzętu pomoże nam sprawdzony kwartet, woda, ocet, cytryna i soda oczyszczona.

Woda z cytryną wyczyści mikrofalę za ciebie. Wlej wodę do miseczki i wyciśnij trochę cytryny. Możesz też po prostu pokroić owoc i plastry umieścić w naczyniu. Włóż cytrynowy płyn do urządzenia i nastaw je na dwie minuty. Wytworzy się para, która w naturalny sposób zmiękczy tłuszcz. Teraz usuniesz go w kilkanaście sekund.

Ocet - pogromca zabrudzeń. Pewnie już się przekonałaś, że trudno w gospodarstwie domowym o bardziej uniwersalny i skuteczny środek do czyszczenia. Octu używa się między innymi do mycia okien i lodówki. Każdy, kto wykorzystywał go do prac domowych, wie, że jego intensywny zapach szybko się ulatnia i nie ma się go co bać. Ten płyn będzie także pomocny przy czyszczeniu mikrofalówki.

I tutaj zadziała ten sam sposób, co z cytryną. Dodaj ocet do wody i nastaw mikrofalówkę na największą moc. Wystarczą 2-3 minuty. Potem przetrzyj sprzęt i otwórz na chwilę okna.

Soda oczyszczona, mikrofalówka oczyszczona. Zdarza ci się przypalić jedzenie w mikrofali? Przykrymi konsekwencjami przypaleń są trudne do usunięcia ślady wewnątrz mikrofalówki. Soda oczyszczona to największy sprzymierzeniec wszystkich panów i pań domu. Rozpuść kilka łyżek sody w misce z wodą i tak samo, jak w przypadku octu i cytryny, wsadź ją do mikrofali i odkręć moc. Przypalenia nie mają z sodą oczyszczoną żadnych szans.

Zobacz także: Dariusz Piontkowski o wsparciu psychologicznym dla uczniów. Rusza dodatkowy program
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić