Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Młoda para ze Szwecji wypuściła łabędzia. Wylądował w Polsce

5

W dniu ślubu nowożeńcy ze Szwecji wypuścili balon z listem. Kilka dni temu znaleziono go nieopodal miejscowości Jednorożec na Mazowszu.

Młoda para ze Szwecji wypuściła łabędzia. Wylądował w Polsce
Szwedzcy nowożeńcy wypuścili balon w dniu swojego ślubu - wylądował w Polsce (Nadleśnictwo Parciaki, Anton & Mia)

Do nietypowego znaleziska doszło na terenie Nadleśnictwa Parciaki. Jak dowiadujemy się z reportażu "Faktu", syn leśniczego podczas pieszej wędrówki przez las natknął się na owiniętą wokół drzewa płachtę. W drzewie nietypowy balon ze wzorem łabędzia.

Gdy młody chłopak ściągnął nieznaną rzecz z drzewa zdał sobie sprawę, że nie jest to śmieć zostawiony w lesie. Był to nietypowy balon ze wzorem łabędzia. Najciekawsze jednak było to, że w środku znajdował się list napisany w języku szwedzkim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tradycyjna Pączkarnia Słowik w Katowicach - pączki od kuchni

Po użyciu translatora okazało się, że autorami treści tego listu oraz pierwotnymi właścicielami balonu byli nowożeńcy ze Szwecji - Anton oraz Mia. W dzień swojego ślubu, który odbył się 1,5 roku temu, wypuścili balon w świat. Pokonał on blisko 900 kilometrów.

Hej! Cieszę się, że to właśnie Ty mnie znalazłeś. Ten list wysyłamy tym balonem w dniu naszego ślubu 16 czerwca 2022. Chcemy dzielić się naszą miłością tego dnia. Więc jeśli znalazłeś ten balon, odezwij się do nas. Wyślemy prezent jako podziękowanie - napisała młoda para
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rodzina leśników z Parciak skontaktowała się ze szwedzką parą. Zachwyceni nowożeńcy na wieść o znalezisku wysłali im zdjęcia oraz filmiki z ceremonii zaślubin - na jednym z nich jest uwieczniony moment wypuszczania balona-łabędzia, który po ponad roku został odnaleziony.

Życzymy im dużo szczęścia i wspólnie cieszymy się, że misja łabędzia zakończona zastała sukcesem — stwierdza Hanna Kępczyńska z Nadleśnictwa Parciaki
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić