Rafał Strzelec| 

Mówi, ile zarabiają modelki. Kwoty zaskakują

6

Ile zarabiają modelki? Wiele młodych dziewcząt, które marzą o karierze na wybiegu, liczy na pokaźne zarobki i błogie życie w najpiękniejszych miejscach na świecie. Eliza Przysiecka, pochodząca z Poznania modelka, opublikowała nagranie, w którym mówi, jak wyglądają zarobki modelek. Będziecie zaskoczeni.

Mówi, ile zarabiają modelki. Kwoty zaskakują
Modelka opowiada o zarobkach (Tik Tok, Eliza Przysiecka)

Eliza Przysiecka ma 23 lata. Pochodzi z Poznania. Jak wynika z jej nagrań, w wieku 9 lat poszła do szkoły baletowej. Już jako 14-latka rozpoczęła karierę i wyjechała z rodzinnego domu na kontrakt do Azji. Eliza jest modelką, pracuje dla agencji Gagamodels i Body London. Obecnie mieszka w Chinach. Na swoim profilu na Tik Toku pokazuje, jak wygląda życie modelki w Państwie Środka. Możemy zobaczyć jej nagrania z sesji czy zakupów. Eliza chętnie odpowiada na pytania internautów.

W jednym z filmików, w którym opisywała minusy bycia modelką powiedziała, że słabą stroną tego zawodu jest brak etatu. - Modeling to nie jest etat i nie dostajemy co miesiąc wypłaty. Jesteśmy wynagradzane od zlecenia, co ma swoje plusy i minusy, bowiem są miesiące, kiedy tej pracy jest dużo i wynagrodzenie jest duże, a są takie miesiące, kiedy tej pracy nie ma - powiedział Eliza. W ostatnim z filmików opowiedziała, jak wyglądają zarobki w jej branży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anna Markowska o paparazzi, życiu prywatnym i Wojewódzkim: "KOCHAMY GO ZA..."

Ile zarabiają modelki?

Eliza przyznaje, że słyszała wiele skrajnych opinii na temat wynagrodzeń w modelingu. Postanowiła opowiedzieć, ile zarabiają modelki i od czego jest to uzależnione.

Nasze zarobki są bardzo zależne od rynku, na którym pracujemy. Stawki za dzień lub za godzinę bardzo się różnią na przykład między Chinami a Polską. Wiele zależy, czy zarabia się w złotówkach czy dolarach - mówi Przysiecka.

Eliza mówi, że są miesiące, kiedy ma jedno lub dwa zlecenia. Wówczas może zarobić nawet mniej pieniędzy niż osoba na etacie. Jednak kiedy jest więcej wydarzeń, takich jak np. Fashion Week, wówczas zarobki są zdecydowanie lepsze z racji większej ilości zleceń. - Zarobimy nawet kilka razy więcej, niż przeciętna osoba w danym kraju - mówi.

Najmniejsze są stawki za pokazy i magazyny. Za reklamy, w których są wykupowane nasze prawa do wizerunku, mogą być naprawdę wysokie stawki, nawet pięciocyfrowe. Słyszałam nawet, że na poziomie TOP te zarobki mogą wynosić nawet 100 tys. złotych, ale to nie jest żadna norma - mówi Eliza.

Wiele modelek decyduje się wyjechać na kontrakt do krajów azjatyckich - Chin, Japonii, Korei czy Tajlandii. Mogą wówczas liczyć gwarantowaną stawkę miesięczną, jeżeli spełnią wymogi stawiane przez agencję. Wysokość tzw. gwaranta od doświadczenia modelki i tego, jaką agencję reprezentuje. - W Chinach słyszałam o gwarantach, które zaczynają się od 700 dolarów miesięcznie, co jest bardzo niskim gwarantem, do nawet 10 tys. za dwa miesiące - opisuje polska modelka. Przysiecka przyznała, że jej zarobek jest ponadprzeciętny, dlatego chętnie jeździ do Chin.

Na koniec stanowczo odradza wyjazd na Filipiny lub do Malezji, bowiem tam stawki są najniższe. Eliza Przysiecka mówi wprost, że zna modelki z obu stron tej samej osi - te, które nie zarabiają niemal nic i te, które mają znaczące wynagrodzenia.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić