Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marta Kutkowska
|

Nigdy nie rób tego z mięsem kurczaka. Błąd, który możesz przypłacić zdrowiem

39
Podziel się

Na surowym kurczaku mogą znajdować się niebezpieczne dla nas bakterie, takie jak campylobacter, escherichia coli, salmonella czy listeria. Wydaje się, że wkładając kurczaka pod kran z bieżącą wodą, pozbędziesz się zarazków. Niestety, prawda jest zupełnie inna.

Nigdy nie rób tego z mięsem kurczaka. Błąd, który możesz przypłacić zdrowiem
Mycie kurczaka powoduje rozprzestrzenianie się bakterii (Pixabay)
bEUDaYMR

Mycie drobiu pod bieżącą wodą sprawia, że groźne bakterie są nie tylko na mięsie, ale i na wszystkim, co znajduje się wokół zlewu: na suszarce z naczyniami, gąbkach, a nawet na blacie, ubraniu i innych produktach spożywczych. Wszędzie, gdzie chlapała woda.

Przeniesione w ten sposób zarazki mogą się w łatwy sposób przedostać na nasze ręce, a stąd prosto do ust. Ich obecność w układzie pokarmowym może się skończyć silnym zatruciem, przypominającym tzw. grypę żołądkową. Kuchnia po każdej takiej "kąpieli" surowego mięsa wymaga gruntownej dezynfekcji.

bEUDaYMT

Lepiej nie myć niż myć

Badacze sprawiają sprawę jasno. Mięso, które trafia na nasze stoły, jest już w procesie produkcji poddane obróbce termicznej. Ma to na celu właśnie pozbycie się bakterii. Zdecydowanie bardziej higienicznie po prostu od razu ugotować lub usmażyć kupionego kurczaka.

Ostrzeżenie przed myciem surowego drobiu wydała między innymi brytyjska Agencja ds. Standardów Żywności (FSA). Eksperci zaznaczyli stanowczo, że mięso przed spożyciem musi być zawsze poddane obróbce termicznej

Naukowcy sugerują także, że lepiej jest kupować mięso paczkowane. Jesteśmy wtedy pewni, z jakiego źródła pochodzi oraz jaką ma datę przydatności do spożycia.

bEUDaYMZ

Pamiętajmy też, że zawsze warto mieć w kuchni osobą deskę do przyrządzania mięsa. Dzięki temu bakterie nie będą miały szansy znaleźć się w innych produktach spożywczych.

Zobacz także: Kurczak w sosie z suszonych pomidorów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDaYNu
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(39)
Maria
8 miesięcy temu
W Anglii w sklepach jest tylko mięso paczkowane i widzę że Anglicy nie myją tylko prosto do piekarnika lub patelnie. Co innego mięso z bazarów lub polskich sklepów na wagę
Zenafa
9 miesięcy temu
Zenada klupie kłamstwa cale życie ja ,moi rodzice i moje dzieci - jedza myte mieso !!!! Sa bez zatruc !!!! Ludzie bez szczepie częściej cierpią na takie przypadłości!!! Mam koleżankę- nie szczepi dzieci bo tak kaza *feministki,obrońcy szczepionek czy przeciwnicy PI..... ,tk głupota nie chce więcej patrzeć jak umiera dziecko bez szczepionki!!!!!!! KARA ZA BRAK SZCZEPIEN !!!!!!
gocha
9 miesięcy temu
A może lepiej umyć w sedesie?
bEUDaYNv
Eloe
9 miesięcy temu
I dkatego ja nie plukam wodą, bo to bez sensu, wszędzie syf mieć.
bajadera
9 miesięcy temu
niebezpieczne dla zdrowia bakterie masz zapewne również na swoich rękach. Więc nie myj ich pod bieżącą wodą, bo rozchlapywana zakazi bakteriami wszystko wokół.
E. T
9 miesięcy temu
Ja podlewam piersi zawsze po Hiszpansku... I zawsze są czyste i się świecą... No chyba że miałem dłuższą przerwę, to wtedy są na nich lane kluski
Ona
9 miesięcy temu
Płukałam, płuczę i będę płukać każde surowe mięso przed obróbką termiczną, a tych wszystkich uczonych bym wysłała na Marsa bo tam nie ma bakterii i wody.
Alik
9 miesięcy temu
Nie kupować i nie jeść
Stara kuchara
9 miesięcy temu
To się robi w sedesie 😂
MIELONNY
9 miesięcy temu
JA,KUPUJE,TYLKO,PACZKOWANE,UMOJEJMARZENYWTESCO...JUŻ
Guciu
9 miesięcy temu
Od dzisiaj będę mył kurczaka na myjni samochodowej
hania z piły
9 miesięcy temu
nalezy kurczaka kąpać w stojacej wodzie z mydłem, nie używać kapsułek, a potem suszyć suszarką do włosów
Ela
9 miesięcy temu
Nie wyobrażam sobie nie umyć mięsa Przecież to jest obrzydliwe jeść mięso brudne zlewozmywak się myje żeby był czysty od zawsze myje mięso i żyję i nie choruje
bEUDaYNn
Krakers
9 miesięcy temu
Co za brednie! Przecież wystarczy mięso drobiowe włożyć do głębokiej miski i delikatnie puścić wodę i umyć mięso kilkakrotnie nie rozchlapując wody w trakcie wylewane jej do zlewozmywaka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić