Myślała, że sprzedawcy z Zary ją oszukali. 16 milionów wyświetleń

21

Kobieta zainteresowała się TikTokiem po tym, jak myśląc, że ​​kupiła używaną kamizelkę z Zary, zdała sobie sprawę, że jest to kamizelka z Shein - odzieży z Chin.

Myślała, że sprzedawcy z Zary ją oszukali. 16 milionów wyświetleń
Anya myślała, że Zara ją oszukała. (TikTok)

TikTokerka Anya (@xx.anzz) najpierw pomyślała, że ​​Zara ją oszukała. Podpisała swoje pierwsze wideo "przepraszam @zara, ale chcę zwrotu pieniędzy".

W kolejnym filmie Anya przyznała, że ​​nie kupiła kamizelki bezpośrednio ze strony internetowej sklepu. Kupiła ją natomiast przy pomocy popularnej aplikacji do odsprzedaży Depop [aplikacja taka jak Vinted - przyp.red.].

Została oszukana?

Sprzedawca rzekomo udostępnił zdjęcie kamizelki wraz z oficjalnym zdjęciem ze strony internetowej Zary.

Zgaduję, że [sprzedawcy Depop] prawdopodobnie dostają produkt Shein i przyszywają metkę Zary z tyłu i sprzedają go jako Zara – powiedziała Anya w filmie.

Dziewczyna przyznaje, że nie zastanawiała się nad tym, czy kamizelka na pewno jest z Zary. Ma bowiem taki sam płaszcz właśnie z popularnej sieciówki.

To samo ubranie z fałszywą metką?

Chociaż Zara i Shein bardzo różnią się cenowo, Zara nadal jest uważana za firmę zajmującą się "szybką modą"[jak fast-food, istnieje również pojęcie fast-fashion - przyp.red.].

Pomijając ceny, istnieje uderzające podobieństwo między towarami Zary i Shein. Wiele kont na Instagramie zajmuje się porównywaniem produktów obu firm, które są niemal nie do odróżnienia.

Od tego czasu TikTok Anyi stał się viralem w sieci. Zebrał prawie 16 milionów wyświetleń i tysiące komentarzy. Wiele osób było zaskoczonych odwagą osoby sprzedającej na Depop, która miała podrobić metkę.

To jest szalone - napisał jeden z użytkowników.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Niektórzy widzowie sugerowali, że Zara i Shein produkują ubrania w tych samych zakładach, ale nie zostało to potwierdzone. Zara udostępnia na swojej stronie internetowej rocznych raporty na temat pozyskiwania odzieży i warunków pracy pracowników. Shein jak na razie nie ujawnia takich informacji.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić