aktualizacja 

Nauczycielka pokazała pasek z wypłatą. Ludzie się zagotowali

2868

Kto da więcej? Trwa walka o głosy nauczycieli, w związku z czym partie obiecują podwyżki i złote góry. Tymczasem oni narzekają na zbyt niskie wynagrodzenia. Czy rzeczywiście mają powody? Nauczycielka, która prowadzi na TikToku profil Pani Wuefistka, pokazała, ile zarabia. W komentarzach zawrzało.

Nauczycielka pokazała pasek z wypłatą. Ludzie się zagotowali
Zarobki nauczycieli to kontrowersyjny temat (Pixabay, TikTok, Pani Wuefistka)

Nauczyciele domagają się podwyżek. ''Nihil novi'' - chciałoby się powiedzieć, bo jest to temat, który powraca od wielu lat. Ale teraz, ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne, politycy wprost prześcigają się w obietnicach.

Jest o co walczyć, ponieważ mówimy o głosach niemal 690 tys. osób, a do tego dochodzą jeszcze głosy członków rodzin.

Donald Tusk obiecał nauczycielom, że podwyższy im wynagrodzenia o 30 proc. (w ciągu pierwszych 100 dni rządów).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Polaków czekają głodowe emerytury". Eksperci kreślą czarny scenariusz

Największy wzrost płac nauczycielom obiecała Lewica - podwyżka miałaby wynieść ok. 20 proc., ale padła też obietnica, że pensje będą rosnąć regularnie (Lewica obiecuje waloryzację co roku).

Obecnie średnie wynagrodzenie nauczycieli zależy od stopnia awansu, a także kwoty bazowej, ustalanej co roku w ustawie budżetowej.

Nauczycielka pokazała, ile zarabia

Adrianna, która prowadzi na TikToku profil Pani Wuefistka, pokazała, ile zarabia jako nauczyciel mianowany z ośmioletnim doświadczeniem w zawodzie.

— Co mam w głowie widząc moją wypłatę po 8 latach pracy w zawodzie i będąc nauczycielem mianowanym — napisała nauczycielka na TikToku, zdradzając kwotę przelewu za wrzesień. To dokładnie 2922,68 zł (w jednym z komentarzy nauczycielka podkreśliła, że pracuje na etacie).

Mina nauczycielki wyraża więcej niż jakiekolwiek słowa...

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Pod krótkim nagraniem pojawiło się wiele komentarzy od użytkowników TikToka. Niektóre wypowiedzi są pełne współczucia, inne - niekoniecznie.

''Bądźmy szczerzy nawet 1/4 nauczycieli nie zasługuje nawet na taką wypłatę, ale do narzekania pierwsi, choć nie potrafią nawet przekazać wiedzy'', ''6 godzin pracy dziennie, wolne weekendy, wakacje i ferie, to wypłata całkiem dobra'', ''Jeszcze osobny przelew za nadgodziny, premia motywacyjna, jeśli wychowawca, to premia za wychowawstwo. Znowu bez przesady…'' — czytamy w komentarzach.

Ale wielu internautów uważa, że nauczyciele powinni znacznie więcej zarabiać. Pojawiły się również sugestie, by Pani Wuefistka zastanowiła się nad zmianą pracy.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić