Naukowcy ustalili, jakie jest najpiękniejsze imię dla chłopca. Ma pochodzenie biblijne

3

Jakie jest najładniejsze imię dla chłopca? To rzecz jasna zależy od gustu. Każde wybrane przez rodziców jest piękne. Naukowcy zajęli się tym tematem od nieco innej strony. Wyłonili listę imion, których brzmienie jest wyjątkowo miłe dla ucha i wywołuje pozytywne skojarzenia.

Naukowcy ustalili, jakie jest najpiękniejsze imię dla chłopca. Ma pochodzenie biblijne
Najpiękniejsze imię dla chłopca. Naukowcy ustalili. Ma pochodzenie biblijne (unsplash, British Baby Box)

Jakie imię dla chłopca? W wyborze pomogą badania

Naukowcy ustalili, jakie męskie imiona są najmilsze dla ucha i budzą ciepłe emocje. Są to te, które pochodzą z Biblii. Mowa o Piotrze, Pawle, Mateuszu, Łukaszu, Janie, ale nie tylko. Badanie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham w Anglii. Pochylili się nad fonetyką poszczególnych imion. Przetestowali, jaką reakcję wywoływało brzmienie imion wypowiadanych na głos. Opierano się na podobieństwie między dźwiękiem wypowiadanego słowa a jego znaczeniem.

Jak podaje Daily Mail, dr Bodo Winter, profesor lingwistyki kognitywnej powiedział, że imiona, które znalazły się na górze listy, wywołały najwięcej pozytywnych emocji, gdy zostały wypowiedziane na głos. Są więc uznawane za najmilsze dla ludzkiego ucha. Wynik był prosty. Jeśli szukasz najmilszego imienia dla chłopca, kieruj się Biblią.

Wśród 50 najpopularniejszych imion z USA, zdecydowana większość należy do znanych postaci z historii Biblii i Kościoła. Na górze listy znajduje się Matthew, czyli Mateusz. Był to jeden z apostołów. Jego imię oznacza "dar Boży". Dr Winter stwierdził, że wywołuje bardzo dużo pozytywnych skojarzeń, gdy jest wypowiadane na głos. Julian, William, Izaak, Leo, Levi czy Józef to kolejne uhonorowane imiona.

Natomiast w Wielkiej Brytanii najpiękniejsze męskie imiona kojarzone są nie tylko z Biblią. Brytyjczycy wybierają te należące do rodziny królewskiej. Louie, William i George znaleźli się w pierwszej 10. Numerem jeden był jednak Zayn. Jeśli chodzi o żeńskie imię, Amerykanie i Brytyjczycy byli zgodni. Najpiękniejsze imię dla dziewczynki to ich zdaniem Sophia, czyli Zofia.

Zobacz także: Nietypowe imiona dzieci polskich gwiazd
Autor: MBD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić