aktualizacja 

Nadano je tylko 435 dzieciom. To imię brzmi jak z wyższych sfer

126

Temat imienia przyszłej pociechy spędza sen z powiem wielu rodzicom. Nie brakuje osób pragnących nazwać swoje dziecko bardzo oryginalnie. Rodzice szukający czegoś rzadko spotykanego powinni rozważyć nazwanie córki Liwia. To wyjątkowe imię w pierwszym półroczu tego roku nadano zaledwie 435 dziewczynkom.

Nadano je tylko 435 dzieciom. To imię brzmi jak z wyższych sfer
Imię Liwia ma zyskiwać w naszym kraju na popularności (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)

Imię Liwia może budzić bardzo pozytywne skojarzenia. Wiele osób utożsamia je zazwyczaj z osobą z wyższych sfer. Imię ma oddawać elegancką i inteligentną kobietę.

Liwia. Imię kojarzy się z przynależnością do wyższych sfer

Liwia to imię pochodzenia łacińskiego, które oznaczało niegdyś przynależność do jednego z arystokratycznych rodów starożytnego Rzymu, rodu Liwiuszy. Tak nazywała się także żona cesarza rzymskiego Oktawiana Augusta.

Rodzice stawiający na oryginalność powinni rozważyć nazwanie swojej córki Liwia. Choć imię jest bardzo piękne i wyjątkowe, znane jest głównie poza granicami naszego kraju. W Polsce nie cieszyło się jak dotąd dużą popularnością.

W ubiegłym roku w naszym kraju nazwano tak zaledwie 851 dziewczynek. Sprawa nie zmieniła się znacznie od ubiegłego roku. Od stycznia do czerwca 2022 roku zarejestrowano zaledwie 435 małych Liwii.

Wygląda jednak na to, że imię powoli zyskuje na popularności. Spoglądając na trend, można przypuszczać, że za kilka lat będzie to znacznie częściej wybierane imię przez przyszłych rodziców.

Wyjątkowe imię dla dziewczynki. Imieniny, zdrobnienia

Kojarząca się z arystokratycznymi rodami starożytnego Rzymu Liwia była nadawana głównie dziewczynkom wysoko urodzonym, którym wróżono pomyślną przyszłość. Najpopularniejsze zdrobnienia imienia to: Liwiunia, Liwiusia, Liwka, Liwcia.

Liwia ma także swoje odpowiedniki w różnych językach, gdzie jest zapisywana najczęściej przez "v", jako Livia. Po francusku natomiast brzmi on "Livie". Dziewczynka o takim imieniu obchodzi imieniny 13 listopada.

Obejrzyj także: Rafalala szczerze o Fabijańskim. "Kazałam mu do siebie mówić Edyta"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić