Nie uczą dzieci czytania i pisania. "Chcemy żyć naturalnie"

181

Adele i Matt Allen mają troje dzieci i nie ukrywają, że ich metody wychowawcze są nietypowe. Para nie posyła swoich pociech do szkoły. Nie uczy ich także czytania czy pisania. - Ponieważ nie przebywają w klasie, nie ma presji, aby robić pewne rzeczy w określonym wieku - przekonują rodzice.

Nie uczą dzieci czytania i pisania. "Chcemy żyć naturalnie"
Para nie uczy swoich dzieci nawet czytania. (Instagram)

Adele i Matt Allen wychowują troje dzieci w wieku 12, 8 i 4 lat. Rodzina prowadzi konto na Instagramie, gdzie chętnie pokazuje swoją codzienność. Rodzice często opowiadają także o swoich metodach wychowawczych, którą mogą zostać uznane za nietypowe.

Dzieci nie uczą się czytać ani pisać

Para nie posyła swych pociech do szkoły i nie korzysta z domowego programu nauczania. Co więcej, ich dzieci nie uczą się podstawowych umiejętności takich jak czytanie i pisanie.

Każde dziecko Adele i Matta zaczyna naukę danej umiejętności dopiero, gdy zacznie się nią interesować. Para przekonuje, że ta metoda jest bardzo dobra, ponieważ dzieci w naturalny sposób poznają świat i samych siebie. Do niczego nie są zmuszane, a co za tym idzie, ich praca jest bardziej efektywna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Andrzej Piaseczny pierwszy raz wyznaje: "Byłem na marszu równości. Ale nie pcham się na czoło"

Syn pary miał 10 lat, gdy zaczął się interesować czytaniem i pisaniem. Adele i Matt przekonują, że pewnego dnia chłopiec wziął kartkę i długopis i samodzielnie wziął się za naukę.

Wierzymy w autonomię dziecka i umożliwianie dzieciom kierowania swoim życiem, dokonywanie własnych wyborów i decydowanie o tym, co dzieje się w ich życiu. To według nas lepsze niż dyktowanie im zasad. To nie oznacza braku wskazówek. Chodzi tylko o zaangażowanie ich w podejmowanie decyzji - powiedzieli w rozmowie z "Daily Mail".

Córka pary uczy się szyć, a Ulisses lubi komputery. Rodzice skupiają się na tych zainteresowaniach swoich dzieci i dokładają wszelkich starań, aby w wybranych dziedzinach mogły dawać z siebie wszystko.

Zaczęliśmy żyć naturalnie, zanim urodziły się nasze dzieci, więc stało się to naturalnym postępem, które zaczęło wpływać na wszystkie nasze decyzje po tym, jak zaszłam w ciążę – podsumowała Adele.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić