Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. Zuzanna Sierzputowska
|

Nietypowy trik z mikrofalówką. Tak błyskawicznie podgrzejesz obiad

13
Podziel się

Mikrofalówkę obecnie posiada prawie każdy. Ten nieduży sprzęt AGD ułatwił nam życie. Pewien użytkownik TikToka pokazuje, jak jeszcze bardziej zaoszczędzić czas dzięki urządzeniu.

Nietypowy trik z mikrofalówką. Tak błyskawicznie podgrzejesz obiad
Genialny trik z podgrzewaniem w mikrofali (Getty Images, Getty Images)

Mikrofalówka sprawiła, że podgrzewanie jedzenia zajmuje śmiesznie mało czasu. Choć część osób wzbrania się przed korzystaniem z tego sprzętu, mając wątpliwości, co do tego, czy jest to zdrowy sposób, chyba w większości domów mikrofalówka wchodzi w skład wyposażenia kuchni. Pewien internauta, który posiada konto na TikToku, postanowił podzielić się swoim sposobem na użytkowanie sprzętu. Jego trik jest banalny i zaskakująco przydatny.

Jesteś posiadaczem mikrofali? Musisz poznać ten trik!

Damien Saliens udowadnia, że nawet podgrzewanie żywności w mikrofali można przyspieszyć. Internauta swoją wiedzą podzielił się w sieci, nagrywając instruktażowe wideo, ukazujące, w jaki sposób używa popularny sprzęt.

Sztuczka Damiena polega na tym, aby w mikrofali podgrzać jednocześnie dwa zapełnione talerze. Na nagraniu, które pojawiło się na TikToku, widać dokładnie, jak to zrobić. Internauta pokazał, że do podgrzania dwóch porcji wystarczy wykorzystanie kubka.

Banalna sztuczka pomoże zaoszczędzić na prądzie

Użytkownik popularnej aplikacji postawił kubek na jednym talerzu. Na wierzchu kubka wylądował drugi talerz, a cała konstrukcja została umieszczona w mikrofali. Tym sposobem mamy dwie pieczenie na jednym ogniu! Nie dość, że szybko podgrzejemy dwie porcje, to będziemy bardziej eko i zużyjemy mniej energii elektrycznej.

Jeżeli chcemy wypróbować tę sztuczkę, zwróćmy uwagę, jakie naczynia wkładamy do środka urządzenia. W mikrofali nie może znaleźć się naczynie z metalu, czy też ze złotymi lub srebrnymi brzegami. Wiele osób zarzucało też autorowi nagrania, że przecież kubek i talerze mogą w trakcie podgrzewania pęknąć.

Warto tutaj podkreślić - to zależy! Do podgrzania jedzenia w mikrofali nada się specjalne do tego przeznaczone szklany pojemnik. Jeżeli chcemy użyć kubka czy innych naczyń, zobaczmy na spodzie informację, czy można je wkładać do mikrofali. Jeśli informacji nie ma na samym przedmiocie, koniecznie zajrzyjmy na stronę producenta, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

Zobacz także: #dziejesięnażywo: Sposoby na nietypowe wykorzystanie kuchenki mikrofalowej
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Stp
2 miesiące temu
Oszczędnoś będzie prawie żadna,dodatkowe kłopoty znaczące. Nagrzewanie będzie nsierównomierne, a wiża może się zwalić.
Czytelnik
2 miesiące temu
Ten kto napisal ten artukul powinien juz wiecej nic nie pisac …. Debilizm jak odpba tządząca naszym pato krajem z tektury
kolo
2 miesiące temu
dla nie lubiących drukowane - mikrofale żaden porządny kucharz w kuchni nie posiada, powód, nie piszę - niewielu zrozumie
Uczony
2 miesiące temu
Pismak nie ma pojęcia o działaniu mikrofalóki. Zysku energii nie ma ponieważ zwiększenie masy wydłuży czas podgrzania. Jedyny zysk to fakt podgrzania jednocześnie większej porcji
...
2 miesiące temu
Kup mikrofalówkę i dostań raka :D
Adi
2 miesiące temu
Przecież są wielopoziomowe ruszta. 2 talerze to standart. Przy 2 rusztach (Whirpool) mam 3 talerze. I tylko tyle zysku, że nagrzeją się równocześnie acz wolniej , skutkiem większej masy do podgrzania
żorż
2 miesiące temu
jedzenie z mikrofalówki i ekologia :D
zxsgD
2 miesiące temu
Tak po prawdzie to bardziej ekologiczne jest jedzenie obiadu gdy ten jest oryginalnie gorący. a nie jakieś odgrzewanie.
Artur
2 miesiące temu
BZDURA>>> Czyli perpetuum-mobile, tak??? Jak włożę np. 100 takich talerzy to taką samą ilością energii ogrzeje jeden talerz i sto sztuk, tak? Przecież wiadomo że grzejąc dwa talerze, proporcjonalnie albo mikrofala musi pracować dłużej, albo dania będa mieć niższą temperaturę. Ale nieogarnięci to łykają jak głodny kotleta. :) :) Jedyna korzyścią jest czas że druga osoba nie czeka :P
gościu
2 miesiące temu
Tak jest. Później brudny kubek z pierwszego talerza wkładamy do zmywarki i już po zyskach na prądzie :)
Adriano
2 miesiące temu
Stopień podgrzania ma związek z wagą podgrzewanych produktów, więc oszczędność czasu i energii nie będzie taka oczywista.
marcin g
2 miesiące temu
ojej, a ja tylko jeden tależ podgrzewam... :(
Cynik
2 miesiące temu
Nie mam mikrofali, a dań nie odgrzewam, bo nie mam takiej potrzeby. Wolę głodny pójść spać niż jeść odgrzewany kotlet!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić