Nieważne, ile razy oglądałeś Titanica. Z pewnością nie znałeś tej pary

42

"Titanic" to jeden z klasyków światowego kina. Film trafił do kin w 1997 roku i od tego czasu nieprzerwanie znajduje się na liście najlepszych dramatów filmowych. Widzowie są poruszeni historią głównych bohaterów, ale na statku zginęła również inna warta uwagi para.

Nieważne, ile razy oglądałeś Titanica. Z pewnością nie znałeś tej pary
Straussowie byli widziani ostatni raz, gdy mocno tulili się do siebie na pokładzie statku. (YouTube.com)

Akcja filmu skupia się przede wszystkim na losach Rose i Jacka, ale warto zwrócić uwagę również na starsze małżeństwo, które zostaje ze sobą do końca i ginie w swoich objęciach, leżąc na łóżku.

Ta scena była zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Na prawdziwym Titanicu znalazła się para, Ida i Isidor Strauss - współwłaściciele domu handlowego Macy's. W rzeczywistości podróżowali pierwszą klasą na statku, ale w filmie przedstawiono ich jako mniej zamożnych pasażerów trzeciej klasy.

Państwo Strauss byli małżeństwem od 40 lat, a na Titanicu znaleźli się, wracając z wakacji w Europie do Stanów Zjednoczonych. Jako osoby majętne, mogli w pierwszej kolejności wejść na pokład ratunkowy.

Jednak Isidor nie chciał skorzystać z okazji, ponieważ uznał, że miejsce bardziej należy się kobiecie z dzieckiem. Z kolei Ida za nic nie chciała zostawiać męża. Mężczyzna przekonywał ją, aby ratowała swoje życie, ale ona stanowczo odmówiła i oddała swoje miejsce podróżującej z nimi pokojówce.

Straussowie byli widziani ostatni raz, gdy mocno tulili się do siebie na pokładzie statku. Również w filmie postarano się ukazać ostatnie chwile ich życia w bardzo wzruszający sposób. Scena, na której aktorzy leżą wtuleni w siebie i czekają na nieuniknioną śmierć, pokazuje ogromną siłę miłości i oddania.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Obowiązek szczepień dla medyków. Co z niezaszczepionymi? Prof. Flisiak tłumaczy
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić