Nigdy nie wyrywaj siwych włosów. Oto ważny powód

25

Pierwsze siwe włosy rzadko są witane przez ich właścicieli z radością. Wiele osób widząc je, natychmiast sięga po pęsetę albo wyrywa niechciane pasma gołymi rękami. Jak jednak ostrzega profesjonalny stylista włosów, popełniają tym niewybaczalny błąd.

Nigdy nie wyrywaj siwych włosów. Oto ważny powód
Dostrzegasz u siebie pierwsze siwe włosy? Pod żadnym pozorem ich nie wyrywaj! (Getty Images)

Mirza Batanovic jest dyrektorem ds. stylu, reprezentującym markę produktów do pielęgnacji włosów – Eufora International. Jako profesjonalny stylista fryzur postanowił podzielić się radą dla osób, które dostrzegają u siebie pierwsze siwe włosy i planują po prostu je wyrwać.

Siwe włosy: jeśli je zauważysz, nie wyrywaj! Stylista włosów radzi

Jak zauważył Mirza Batanovic, wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli wyrwą siwe włosy, na ich miejsce wyrośnie kilka innych. Stylista rozprawił się jednak z tym mitem, zwracając uwagę, że gdyby była to prawda, pomaganie klientom zmagającym się z wypadaniem włosów stałoby się dziecinnie łatwe.

Chciałbym, żeby była to prawda, ponieważ wtedy osoby zmagające się z wypadaniem włosów mogłyby łatwo uzyskać pomoc. Ale wyrwanie jednego włosa nie sprawi, że zacznie nam ich więcej wyrastać, to przekonanie, które nie ma podstaw naukowych. To normalne, że dziennie wypada nam do 159 włosów, ale w zasadzie nie istnieje żadne połączenie, które sprawiałoby, że wyciągnięcie jednego pozwala "wyzwolić się" ze skóry głosy kilku – tłumaczył Mirza Batanovic (Mirror).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Nowy trend na Instagramie: #Grombre

Ze stylistą zgadza się jego koleżanka po fachu – Jennifer Korab. Ostrzegła ona, że wyrwanie siwych włosów nie tylko nie pomoże skutecznie się ich pozbyć, lecz może także doprowadzić do poważnego uszkodzenia skóry głowy. A ono – skutkuje infekcją, a nawet grozi wyłysieniem. Lepiej więc ukryć siwe włosy przy pomocy np. farbowania.

Wyrywając włos, możesz uszkodzić mieszek włosowy, co może doprowadzić do infekcji, a nawet łysienia. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytku – zaznaczyła Jennifer Korab (Mirror).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić