aktualizacja 

Od dziś trzymaj gąbkę do naczyń w lodówce. Szybko zauważysz różnicę

18

Chcesz, by owoce, warzywa, sery i wędliny zachowały świeżość na dłużej? Po pierwsze trzeba umieścić je w lodówce, a po drugie zastosować genialny trik z gąbką. Dzięki niemu produkty będą zdatne do spożycia przez wiele dni.

Od dziś trzymaj gąbkę do naczyń w lodówce. Szybko zauważysz różnicę
Umieść gąbkę w lodówce. Efekty cię zaskoczą (Adobe Stock)

Wiele osób uważa, że najlepszym sposobem na przechowywanie żywności są specjalne pojemniki. Owszem, dzięki nim produkty w lodówce nie stykają się ze sobą, a co za tym idzie, bakterie z nich nie łączą się (jeśli to się stanie, proces gnilny przyspieszy). Niestety, mamy tendencję do zapominania o żywności umieszczonej w pojemnikach oraz osobnych szufladach.

Gąbka w lodówce to świetny pomysł

Na szczęście banalny trik z użyciem gąbki pomoże nam rozwiązać kwestię przedłużenia świeżości. Rzecz w tym, że produkty (przede wszystkim te "mokre" – owoce, warzywa, sery czy wędliny) wchłaniają wilgoć z lodówki. To z kolei przyczynia się do namnażania się bakterii i przyspiesza proces gnicia. Żywności podgniłej, a tym bardziej z pleśnią nie powinniśmy spożywać, ponieważ możemy nabawić się w ten sposób poważnych problemów zdrowotnych.

Dlatego warto umieścić w lodówce zwykłą gąbkę kuchenną. Najlepiej położyć ją na półce, na której znajdują się produkty najbardziej podatne na gnicie i zepsucie się. Choć pomysł w pierwszej chwili wydaje się absurdalny, naprawdę działa. Jak to możliwe?

Po co trzymać gąbkę w lodówce?

Gąbka doskonale pochłania wilgoć. Dzięki temu nie tylko spowolni proces namnażania się bakterii i rozkładu, ale także zapobiegnie przykremu zapachowi w lodówce. Warunek jest jeden: gąbka musi być czysta i oczywiście sucha.

Takie rozwiązanie szczególnie docenią osoby, które starają się nie marnować żywności. Tego typu postawa jest coraz częstsza, ponieważ rośnie nasza świadomość. Niestety, Polska jest w niechlubnej czołówce państw, w których wyrzuca się najwięcej jedzenia, bo aż 247 kg na osobę rocznie.

Trik z wykorzystaniem gąbki pozwoli wielu osobom poprawić tę statystykę. Nowa gąbka kosztuje kilkadziesiąt groszy, a umożliwi zaoszczędzenie sporej sumki w skali miesiąca, a tym bardziej roku. Koniecznie wypróbujcie tę metodę, a na pewno zauważycie różnicę!

Zobacz także: Rośliny przed urlopem. Co zrobić, by nie wyschły podczas nieobecności
Autor: KPL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić