aktualizacja 

Ona ma 102 lata, on 29. Różnica wieku nie jest problemem

113

Samotność doskwiera wielu osobom. To właśnie ona połączyła Agnes i Amira. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie różnica wieku, która jest między nimi. Wynosi ona… 73 lata. Przyjaźń pomiędzy dwojgiem mieszkańców Berlina uratowała 102-latkę przed domem opieki.

Ona ma 102 lata, on 29. Różnica wieku nie jest problemem
Agnes i Amirowi udało się poradzić sobie z samotnością. (Instagram, Amir Farahani)

102-letnia Agnes od pięćdziesięciu lat mieszkała w dwupokojowym mieszkaniu w Berlinie. Sama, bez dzieci, czy jakiejkolwiek dalszej rodziny.

Jej mąż zmarł 30 lat temu, a ona miała pójść do domu opieki. W momencie, kiedy w jej życiu na dobre zagościła samotność, nagle pojawił się w nim 26-letni Amir.

Amir i Agnes zamieszkali razem w 2021 roku. Od tego czasu ona zajmuje sypialnię, on – kanapę w salonie. Mimo tego, że swoje rzeczy trzyma w turystycznej szafce, w mieszkaniu seniorki czuje się jak w prawdziwym domu, którego tak bardzo mu brakowało.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Region niesamowitych widoków i niezwykłych ludzi. Poznajcie Polskę Środkową
Kochana babciu, Agnes (...) tak wiele dla mnie znaczysz! Czuję się z tobą związany. Gdziekolwiek jestem, ciągle myślę o tobie, czy nic ci nie jest, czy się nie martwisz. Obiecuję ci, że nigdy Cię nie opuszczę, że zadbam o twoje zdrowie, że otoczę cię opieką, poświęcę ci uwagę i czas – czytamy na Instagramie należącym do Amira.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Od momentu wspólnego zamieszkania z Amirem, stan zdrowia Agnes bardzo się poprawił. Samotność, która obecna była w ich życiach powodując smutek ustąpiła pod wpływem czerpania radości ze wspólnego towarzystwa, a także codziennej dawki śpiewu i śmiechu.

Szczęśliwa 102-latka mówi w udostępnionym przez arte.tv na Facebooku filmie pt. "Moja stuletnia współlokatorka", że razem z Amirem jada śniadania, a oboje rozumieją się jak… "dwa lewe kapcie". Mężczyzna wspomina, że pomaga "babci Agnes" jak tylko może – poza wspólnymi posiłkami, razem palą także shishę w ich ulubionym barze.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Agnes, która przez całe życie zawodowe była główną sekretarką w dużej firmie wiodła spokojne, można pokusić się o stwierdzenie nudne, życie. Po przekroczeniu przez nią magicznej granicy 100 lat wszystko się zmieniło.

Dzięki Amirowi jest teraz czynną towarzysko seniorką, która znana jest w berlińskich barach. Głównie ze wcześniej wspomnianą shishą.

Autor: WRO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić