aktualizacja 

Pies i gołąb. Historia niesamowitej przyjaźni

10

Pies rasy chihuahua, który nie chodzi, oraz gołąb, który nie lata. Para spotkała się w The Mia Foundation i jest nierozłączna. Wspólne zdjęcia nietypowych przyjaciół rozczulają internautów. Dziś trafiają do naszego działu #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pies i gołąb. Historia niesamowitej przyjaźni
Para jest nierozłączna. (Facebook)

The Mia Foundation to organizacja, która zajmuje się zwierzętami z wadami wrodzonymi. To właśnie tam trafił gołąb Herman, który kilka lat temu doznał poważnego urazu. W wyniku uszkodzenia mózgu, bądź zakażenia wirusem, stracił możliwość latania.

Gołąb i pies zostali przyjaciółmi

Gołąb, pomimo wszystko, często jest zabierany na dwór. Podczas jednego ze spacerów poznał innego podopiecznego fundacji - psa rasy chihuahua o imieniu Lundy.

Lundy również miała problemy z poruszaniem. Trafiła do "The Mia Foundation", gdy miała zaledwie 4 tygodnie. Nie potrafiła samodzielnie się poruszać, a właściciel nie umiał się nią zająć.

Lundy i Herman szybko zostali najlepszymi przyjaciółmi. Obecnie są nierozłączni - razem śpią i spędzają czas wolny. Wolontariusze przekazali, że w pierwszych tygodniach znajomości Herman opiekował się psem i wykazywał niemal "matczyny" instynkt.

Nigdy nie wyobrażałam sobie, że zdjęcia Lundy i Hermana poruszą tak wielu ludzi! Mam łzy w oczach, gdy myślę, że nasz mały Hermam jest teraz znany na całym świecie! Byłam nazywana szaloną za to, że utrzymywałam go przy życiu i próbowałam uczynić jego życie szczęśliwym. Jego życie też ma sens. A Lundy… cóż, kto by nie pokochał tej małej kruszynki? - napisała na Facebooku założycielka The Mia Foundation, Sue Rogers.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Tekla nie widzi i nie słyszy. Właścicielka z lekarzem stworzyli dla niej pomoc
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić