13-latka źle się poczuła. Gdy zobaczyli, co ma w brzuchu, byli w szoku

75

13-letnia dziewczynka pewnego dnia bardzo źle się poczuła. Skarżyła się m.in. na nudności. Okazało się, że w żołądku ma kulę włosów, która mierzyła od 8 do 10 cm średnicy. Diagnoza lekarzy była jednoznaczna: dziewczynka cierpi na tzw. "syndrom Roszpunki".

13-latka źle się poczuła. Gdy zobaczyli, co ma w brzuchu, byli w szoku
13-letnia Melissa (Twitter.com)

Melissa Williams z Liverpoolu pewnego dnia poczuła się bardzo źle. Skarżyła się m.in. na bardzo doskwierające jej nudności.

Po wnikliwych badaniach lekarze znaleźli przyczynę. Dziewczynka w żołądku miała kulę z włosów wielkości melona.

Zajadała stresy?

Okazało się, że Melissa, za każdym razem, gdy była nękana przez rówieśników, wyrywała sobie włosy i je... zjadała. Jest to tzw. "syndrom Roszpunki". Rodzice nie zdawali sobie sprawy z przypadłości córki, dopóki nie zaczęła skarżyć się na bóle brzucha.

Pierwszymi rzeczami, które zauważyliśmy, było to, że czuła się i była chora, miała słaby apetyt i straciła około 6 kg na wadze. Myślałam, że ma zaburzenia odżywiania, ponieważ nie jadła - opowiada mama dzikewczynki, Jackie Williams.

Dolegliwości znacznie pogorszyły się w ciągu dwóch tygodni. Pewnego dnia dziewczynka dosłownie zwijała się z bólu. Jackie zdecydowała się zabrać Melissę do szpitala dziecięcego Alder Hey.

Tam lekarze zdecydowali się na pilną operację. Ta była niezwykle skomplikowana ze względu na ilość włosów w żołądku dziecka.

Na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie. Dziś Melissa wciąż wyrywa sobie włosy, jednakże już ich nie zjada. Jest wspierana przez Służbę Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży (CAMHS).

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić