o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Podstawowy błąd, który popełnia większość. TikToker pokazuje, jak przechowywać jajka

3
Podziel się

Jeden z rolników z Nebraski w USA nagrał na TikToka filmik, który z miejsca stał się hitem. Wytłumaczył w nim jak poprawnie przechowywać jajka. Stwierdził też, że praktycznie wszyscy robią to źle, co może skończyć się nawet zatruciem salmonellą.

Podstawowy błąd, który popełnia większość. TikToker pokazuje, jak przechowywać jajka
Farmer wyjaśnił jak przechowywać jajka. (TikTok)
bErYiEYB

Jeden z rolników z Nebraski nagrał na TikToka filmik, który szybko obiegł cały internet. Tłumaczy na nim, że prawdopodobnie wszyscy źle przechowują jajka, co może źle się skończyć.

Noah Young, wraz z rodziną jest właścicielem The Shiloh Farm w Nebrasce w USA. Podzielił się swoim doświadczeniem dotyczącym hodowli zwierząt i powiedział jak poprawnie przechowywać jajka. Według rolnika należy je kłaść "spiczastą" częścią do dołu.

bErYiEYD

Podstawowy błąd, który popełniają wszyscy

Czy wiesz, że źle przechowywałeś swoje jajka? Pozwól, że wyjaśnię: Po pierwsze, każde jajko ma spiczasty i zaokrąglony koniec, a ten zaokrąglony koniec ma także coś, co nazywa się komórką powietrzną. Ta komora powietrzna działa jak bufor, utrzymując bakterie, takie jak salmonella, z dala od żółtka - tłumaczy na filmiku.

Jak tłumaczy dalej farmer jajka należy przechowywać tak, aby ta mała komórka z powietrzem nie zbliżała się do żółtka. Zatem trzeba je kłaść odwrotnie, niż podpowiadają nam odruchy. Warto dodać, że nawet w sklepach jajka układane są właśnie w ten "nieodpowiedni sposób".

bErYiEYJ
Jeśli układasz jaja zaokrągloną stroną do dołu, ta komórka powietrzna w końcu zacznie unosić się, przybliżając bakterie do żółtka. Jeśli trzymasz jajka spiczastą stroną do dołu, ten worek powietrzny faktycznie pozostanie na samej górze i jajko dłużej zachowa świeżość - dodaje farmer.
Zobacz także: Orlen dostał zgodę, Agora nie. Szef UOKiK: "zupełnie inne transakcje"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErYiEZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
PanMaruda
4 miesiące temu
Jeszcze trochę a będą pisać jak trzymać męskie jaja w gaciach aby się nie pociły. Naprawdę już nie mają o czym pisać ...
Sam
4 miesiące temu
Ale głupi ten Amerykanin, salmonella pojawia się na zewnątrz na skorupie jaja , nigdy w środku!!!! gdyby była w środku to żadna"powietrzna komórka" by nie pomogła!!!!
Zxc
4 miesiące temu
Super, tylko takie układanie to praktycznie pewne uszkodzenia podczas transportu. Wtedy dopiero bakterie mają raj. W lodowce można tak ułożyć.
bErYiEZf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić