aktualizacja 

Pokazała, jak karmi syna piersią. Nie wytrzymała po reakcji ludzi

88

Choć trudno w to uwierzyć, karmienie piersią na ulicy potrafi jeszcze wywoływać w ludziach... zgorszenie! Przekonała się o tym brazylijska modelka, która karmiła swojego syna piersią w miejscu publicznym. Kobieta postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami w tym względzie w mediach społecznościowych. Jak podkreśla 27-letnia Maquellen Azevedo, nie powinno być to traktowane jako coś niewłaściwego.

Pokazała, jak karmi syna piersią. Nie wytrzymała po reakcji ludzi
27-letnia Maquellen Azevedo zabrała głos w sprawie karmienia piersią w miejscach publicznych (Instagram, Maquellen Azevedo)

Karmienie dziecka piersią w miejscach publicznych niestety budzi kontrowersje. W niektórych kręgach wciąż jest to temat tabu. Na szczęście jest coraz więcej takich osób które tłumaczą, że to całkowicie naturalna czynność.

Nie do wszystkich to dociera. Część osób twierdzi, że na tego typu akty nie ma miejsca we wspólnej przestrzeni. Przeciwnicy karmienia piersią w miejscach publicznych uważają, że można traktować to jako... formę ekshibicjonizmu.

Głos w sprawie postanowiła zabrać brazylijska modelka Maquellen Azevedo. 27-latka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym karmi swojego syna piersią. Zdaniem influencerki, nie powinno być to odbierane jako coś zdrożnego.

Zabrała głos w sprawie karmienia piersią. "Bycie matką nie jest łatwe"

Maquellen Azevedo ostro skrytykowała osoby, którym nie podoba się karmienie dzieci piersią w miejscach publicznych. Trzy miesiące na świat przyszedł jej syn Bryan. Kobieta opisuje, że na ulicy musi nieustannie mierzyć się z ostentacyjnymi spojrzeniami przechodniów.

Bycie matką nie jest łatwym zadaniem. Staje się ono jeszcze trudniejsze, gdy nieznajomi przyglądają mi się, kiedy karmię moje dziecko piersią. Staram się nie zwracać na to uwagi, w końcu najważniejsze jest to, żeby mój syn nie był głodny. Jednocześnie nie mogę przejść obok tego obojętnie – napisała 27-letnia celebrytka.

Zdaniem Azvedo, karmienie piersią w miejscach publicznych to coś w rodzaju aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa. Modelka podkreśla, że powinno się o tym częściej rozmawiać.

Uwielbiam karmić piersią mojego syna, uwielbiam widzieć te małe oczy patrzące na mnie w tej wyjątkowej chwili. Musimy być silni. To, co się dzieje wokół nas, nie może zabrać nam blasku miłości – zakończyła swój emocjonalny wpis Maquellen Azevedo.

Internauci przyklasnęli 27-latce. "Jesteś silną kobietą"

Post świeżo upieczonej matki wywołał ogromną dyskusję w sieci. Większość komentujących wsparła influencerkę. Podkreślono, że nie powinna przejmować się jakimikolwiek docinkami.

Jesteś silną, światłą kobietą – napisała jedna z komentujących.
Relacja między matką a synem to jeden z najczystszych aktów miłości. Powinien być zupełnie inaczej traktowany w społeczeństwie – dodała kolejna.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Obejrzyj także: Wszystko co przyszła mama powinna wiedzieć o karmieniu piersią

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić