aktualizacja 

Stripowanie podbija internet. To nowa metoda prania ubrań

131

Pranie ubrań, ręczników czy pościeli w pralce nie zawsze przynosi upragnione efekty. Zdarza się, że tkaniny są tak ubrudzone, że automatycznie ustawiony program trwający ponad godzinę nie jest w stanie doprowadzić ich z powrotem do czystości. W tym przypadku z pomocą przychodzi stripowanie, nowatorska metoda prania, która podbija internet.

Stripowanie podbija internet. To nowa metoda prania ubrań
Pranie wykonane w pralce może nie wystarczyć w doczyszczeniu ubrań (Adobe Stock)

Uporczywe, zaschnięte plamy nie są łatwe do usunięcia. Nie pozbędziemy się ich nawet za pomocą najsilniejszych odplamiaczy dostępnych na rynku. Zabrudzone ubrania trudno doprowadzić do porządku, wykonując regularne pranie w pralce. Jeszcze trudniej pozbyć się zabrudzeń, których na pozór nie widać. Co zrobić, żeby tkaniny znów były czyste? Okazuje się, że internauci znają odpowiedź na to pytanie.

Stripowanie podbija internet. Na czym polega popularna metoda prania ubrań?

W sieci udostępniany jest innowacyjny sposób na pranie zwany stripowaniem. Bijąca rekordy popularności metoda polega na wielogodzinnym namaczaniu tkanin w celu pozbycia się zanieczyszczeń. Zwłaszcza tych, których nie widać gołym okiem, w tym pozostałości detergentów, kosmetyków do pielęgnacji ciała czy metali obecnych w twardej wodzie.

Ubrania mogą wydawać czyste, ale tak naprawdę pomiędzy włóknami najczęściej zalegają mikro zabrudzenia. Stripowanie zdziera resztki brudu i doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku odzieży wierzchniej, ale również ręczników, ścierek kuchennych, pościeli czy mocno zabrudzonych obrusów po rodzinnym obiedzie. Namaczanie nie jest jednak żadną nowością. Już wcześniej używało się go, aby doczyścić zabrudzone tkaniny, choć wybierało się do tego żeliwne wanny, cierpliwie wymieniając wodę, aż stawała się zupełnie czysta.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Prosta i skuteczna metoda na idealnie czyste tkaniny

Stripowania można użyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga wielogodzinnego namaczania ubrań w wodzie, a finalnie wrzucenia ich do pralki. Drugi polega wyłącznie na namaczaniu, ale za to w specjalnym detergencie. Aby wykonać stripowanie drugą metodą, należy napełnić wannę gorącą wodą oraz przygotować specyfik do prania.

Domowej roboty detergent powinien zawierać boraks, czyli sól sodową kwasu borowego, sodę oczyszczoną oraz dowolny proszek lub żel, który używacie do prania. Każdy ze składników wymieszajcie w proporcji 1:1:2, czekając, aż dokładnie się rozpuszczą w wodzie. Następnie wrzućcie pranie do wanny na około cztery godziny. Po wskazanym czasie wystarczy, że opłuczecie tkaniny w świeżej wodzie. Teraz możecie cieszyć się idealnie wypranymi rzeczami.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skutecznie sposoby na pozbycie się plam po owocach na ubraniach
Autor: SPP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić