aktualizacja 

Przypadek jeden na 80 tys. urodzeń. Niezwykłe zdjęcia z porodu bliźniąt

23

W sieci udostępniono niezwykłe nagranie z porodu bliźniąt. Jedno z nich przyszło na świat w nienaruszonym woreczku owodniowym, co zdarza się tylko raz na ponad 80 tys. urodzeń.

Przypadek jeden na 80 tys. urodzeń. Niezwykłe zdjęcia z porodu bliźniąt
Jedno z bliźniąt przyszło na świat w worku owodniowym. (Twitter)

Bliźnięta przyszły na świat 23 marca w Vinaros w Hiszpanii. Ginekolog Ana Teijelo, kierująca zespołem medycznym, który przeprowadził cesarskie cięcie, podzieliła się z całym światem tym porodem.

Niezwykły poród bliźniąt

Dzisiaj w szpitalu Vinaros mieliśmy zawoalowane cesarskie cięcie (to 2. bliźniak) i widać tutaj entuzjazm uczestników - napisała lekarka.

Bliźnięta urodziły się zdrowe. Lekarka przekazała, że podobny poród zdarza się mnie więcej raz na 80 tys. przypadków. Szczególnie pod wrażeniem są zawsze studenci kiedy widzą to po raz pierwszy.

Aby pozostawić pamiątkę po tej chwili, nasz personel namalował obraz dla mamy pokazujący łożyska. Bycie dobrym profesjonalistą nie jest sprzeczne z byciem empatycznym - dopisała dumna lekarka.

Worek owodniowy to cienki worek wypełniony płynem, który otacza płód podczas ciąży. Pomaga chronić go przed urazami oraz regulować temperaturę. W momencie rozpoczęcia akcji porodowej worek pęka, co wszyscy znają jako odejście wód. Dzieci, które rodzą się w worku owodniowym są rzadkością, szczególni w przypadku porodu naturalnego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Urlopy tacierzyńskie. Ojcowie dostaną 9 tygodni wolnego?
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić