aktualizacja 

Tak obniżysz rachunki za ogrzewanie. Genialny trik z folią aluminiową

15

Przed nami jeszcze kilka tygodni zimy, a przed wiosną długie miesiące niższych temperatur. Sezon grzewczy trwa w najlepsze, dlatego warto zwrócić uwagę na sposoby, dzięki którym uda się obniżyć rachunki za ogrzewanie. Przykręcanie grzejników to nie wszystko. Oto lista patentów na oszczędzanie w sezonie grzewczym. Wypróbuj genialny trik z folią aluminiową!

Tak obniżysz rachunki za ogrzewanie. Genialny trik z folią aluminiową
Tak obniżysz rachunki za ogrzewanie. Genialny trik z folią aluminiową! (Genialne.pl)

Patenty na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Tak oszczędzisz w sezonie grzewczym. Lista trików, które idealnie sprawdzą się w chłodnych miesiącach. Co robić, by przetrwać trudny czas wysokich rachunków? Nic prostszego! Wystarczy kilka niekonwencjonalnych sposobów.

Pierwszym trikiem jest zastosowanie folii aluminiowej. Wystarczy przymocować ją do ściany za kaloryferem. Najlepiej przykleić taśmą lub zaczepić na kartonie, który następnie włożymy za grzejnik. Dzięki temu folia odbije ciepło w stronę pokoju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak obniżysz rachunki za ogrzewanie. Genialny trik z folią aluminiową!

Tak obniżysz rachunki za ogrzewanie

Kolejny sposób stosowany był w USA podczas awarii prądu. Jest on dość odważny i niekonwencjonalny. Polega bowiem na spaniu… w namiocie. Ten rozkłada się w domach, na przykład na dużych łóżkach, dywanach lub w innych przestrzeniach, gdzie zmieści się namiot.

Dzięki temu ogrzewanie w chłodniejsze noce nie musi być włączone, a namiot zapewni dostateczną izolację. Dodatkowo może być świetnym sposobem na zabawę z dziećmi i zapewnienie im nietypowej przygody. Warto pamiętać, że to tylko przykład i propozycja, która świetnie sprawdzi się w kryzysowych i podbramkowych sytuacjach.

Innym trikiem jest wykorzystanie czterech cegieł, ceramicznej doniczki i dużej świeczki. Cegły ustawiamy w sposób pokazany na wideo. Na nich ustawiamy doniczkę, a pod nią wstawiamy świeczkę, którą zapalamy. Powstaje wtedy kominek, który pomoże w ogrzaniu niewielkich przestrzeni.

Jak jeszcze ogrzać pomieszczenia? Warto wykorzystać do tego piekarnik. Oczywiście po pieczeniu, a nie celowo! Zamiast zamykać go po wyjęciu ciasta lub innego przysmaku, otwórz drzwiczki, a ciepło, które było w środku, rozniesie się po kuchni i domu, dzięki czemu będzie odrobinę cieplej.

Więcej trików na powyższym materiale wideo. Znajdziesz tam m.in. patent na odizolowanie drzwi, wyeliminowanie przeciągów czy stworzenie specjalnego koca, który ogrzeje nas podczas domowej relaksacji na kanapie.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić