Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Tak wygląda jej ciało. Potworne, co piszą ludzie

21

Często mówi się, że w dzisiejszym świecie - w dobie mediów społecznościowych - dla wielu internautów wygląd jest niezwykle ważny. Zwłaszcza w sieci, gdzie bez przerwy sami siebie wystawiamy na ocenę. Dotkliwie przekonała się o tym tiktokerka, która mierzy się z ogromnym hejtem. - Wyglądasz jak dżdżownica - bezlitośnie naśmiewają się z niej obserwatorzy.

Tak wygląda jej ciało. Potworne, co piszą ludzie
Emma ma nietypową przypadłość (TikTok)

Pokazywanie czegokolwiek w sieci zawsze wiąże się z wystawieniem tego na osąd internautów. O ile nikt nie jest bezkarny, o tyle każdy ma prawo do krytyki. Ta z kolei miewa dwa różne oblicza: bywa konstruktywna (jakże rzadko w dzisiejszym świecie), ale często przeradza się w hejt. Niejednokrotnie w mediach społecznościowych ludzie decydują się na wylanie własnej frustracji poprzez bezpodstawne krytykowanie kogoś, a tak naprawdę obrażanie go czy wyśmiewanie.

Tiktokerka mierzy się z hejtem. Tak wygląda jej ciało

Niestety, tiktokerka Emma musi mierzyć się z dotkliwymi komentarzami. Obrywa jej się ze względu na figurę oraz proporcje ciała. Absurd, prawda?

Szczególną uwagę internautów zwrócił długi tułów dziewczyny. Ich zdaniem, przez niego Emma wygląda "co najmniej dziwnie". Obserwatorzy kąśliwie porównują ją do... dżdżownicy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Wyglądasz jak dżdżownica - pisze jeden z komentujących.
Niewiarygodne proporcje ciała - dodaje inna osoba.
Jak to w ogóle możliwe, że jesteś taka długa i taka niska?! - czytamy w kolejnym komentarzu.

Dziewczyna zdaje się jednak nie przejmować hejtem. Wciąż wrzuca swoje filmiki, na których odważnie pokazuje ciało, czym motywuje młode dziewczyny do nieprzejmowania się opiniami innych.

Przed skrytykowaniem kogoś w internecie należy pamiętać, że wbrew pozorom, nie jest się anonimowym. A niektóre komentarze mogą naprawdę źle wpłynąć na czyjąś psychikę. Pokłosiem tego może być niekiedy pogłębienie kompleksów czy nawet depresja. Bądźmy empatyczni.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić