Tiktokerka zdradziła, jak wygląda praca w kostnicy. Obaliła kilka mitów

26

Emma Yates, która pracuje jako technik patomorfologii, ujawnia na TikToku sekrety kostnicy. Odpowiada internautom na najczęściej zadawane pytania. Czy włosy i paznokcie rosną także po śmierci? Jak zmienia się ciało? Tiktokerka nie ukrywa przed widzami zupełnie nic.

Tiktokerka zdradziła, jak wygląda praca w kostnicy. Obaliła kilka mitów
Tiktokerka zdradza tajemnice pracy w kostnicy (TikTok)

Emma Yates tworzy materiały na TikToku pod nickiem @alifeindeath. Kobieta pracuje w jednej z londyńskich kostnic jako technik patomorfologii. W swoich krótkich filmikach zdradza szczegóły wykonywanego zawodu i obala popularne mity związane z ludzkim ciałem po śmierci.

Tiktokerka z kostnicy. "Ten pan przyszedł po mózg"

Emma Yates stara się opowiadać o swojej pracy z humorem, ale podkreśla, że w kontaktach z rodzinami zmarłych jest zawsze bardzo poważna.

Tiktokerka wspomniała, że wielokrotnie była świadkiem sytuacji, które osobom z zewnątrz wydawałyby się absurdalne. W jednym z nagrań wyznała, że patrzyła, jak pacjentowi odpada stopa, a także informowała jednego ze współpracowników, iż pobrudził się kawałkiem mózgu.

Emma obaliła kilka mitów dotyczących ludzkiego ciała po śmierci. Wyjaśniła, co dokładnie się z nim dzieje. Powiedziała, że krew nie znika, ale odkłada się w różnych miejscach, np. na plecach, tworząc sinoczerwone plamy pośmiertne. Dodała także, że ciała same się nie ruszają.

Nie, martwe ciała nie siadają na stole. Czasami w ciele pozostaje gaz, więc mięśnie potrafią trochę drgnąć, ale my potrzebujemy dużej siły, aby usiąść, a martwe ciała już tego nie zrobią - mówi Emma.

Wyjaśniła też, że wbrew powszechnym mitom, paznokcie i włosy nie rosną po śmierci. Jest to zwykłe złudzenie optyczne, spowodowane utratą wody z ciała.

Ciało traci wodę i skóra zaczyna się kurczyć. Daje to iluzję, że paznokcie i włosy stają się dłuższe - tłumaczy patomorfolog.

Emma wspomniała o jednym szczególe, który przeszkadza jej ze względu na wykonywany zawód. Powiedziała, że nie lubi chrupek o smaku sera i cebuli. - Te chrupki smakują jak rozkład - wyznała na nagraniu.

Zobacz także: Książę Harry i księżna Meghan na zawodach Invictus Gameskostnica
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić