oprac. Marta Kutkowska| 

To ją Zamachowski zostawił dla Richardson. Kim jest Aleksandra Justa?

184

Zbigniew Zamachowski w 2012 roku porzucił matkę czworga swoich dzieci, aktorkę Aleksandrę Justę i związał się z Moniką Richardson. Kim jest i jak aktualnie radzi sobie była żona aktora?

To ją Zamachowski zostawił dla Richardson. Kim jest Aleksandra Justa?
Aleksandra Justa była żoną Zbigniewa Zamachowskiego. (AKPA)

W weekend portale w całej Polsce obiegły zdjęcia Zbigniewa Zamachowskiego wynoszącego, w asyście swojego syna, meble z mieszkania na Żoliborzu. Aktor dzielił je z Moniką Zamachowską. Wszystko wskazuje na to, że kontrowersyjne małżeństwo właśnie przechodzi do historii. To miał być ostatni związek aktora.

Kim jest Aleksandra Justa?

Była żona Zbigniewa Zamachowskiego jest wziętą aktorką z ogromnym dorobkiem. Od 1997 roku jest związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Zagrała także kilka ról filmowych, i serialowych serialach, m.in. w "Dwóch stronach medalu" i "Kryminalnych". Za rolę w austriackim filmie "Struggle" dostała nagrodę w Soczi.

Jej małżeństwo ze Zbigniewem Zamachowskim trwało 20 lat. Aktorka przyznaje, że zrezygnowała z kariery i zajęła się domem, gdy na świecie pojawiły się dzieci. Tak opowiadała o tym w wywiadzie dla "Pani":

Aktorstwo wymaga ogromnego poświęcenia. Niestety nie wydaje mi się możliwe połączenie intensywnej pracy zawodowej z tworzeniem rodziny. Nie zabiegałam o karierę, bo miałam partnera, który już pracował bardzo dużo. Chcieliśmy mieć też dom i ja wybrałam dzieci. Lubię być z nimi, a one ze mną - zdradza aktorka w rozmowie z magazynem "Pani".

Małżeństwo aktorów przechodziło poważny kryzys w 2009 r. Wtedy Zbigniew Zamachowski wdał się w romans z Agnieszką Glińską. Parze udało się jednak pokonać przeciwności.

Jak poradziła sobie po rozstaniu aktorka?

Aleksandra Justa po rozstaniu, postanowiła skupić się na wychowywaniu czwórki dzieci: Antka, Bronki, Marysi i Tadeusza. Jej pociechy, podczas rozpadu małżeństwa, wchodziły akurat w trudny okres dojrzewania. Bronia, która odziedziczyła po rodzicach talent aktorski, zagrała w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy "Powidoki". Jej mama tak skomentowała jej udział w filmie:

Uczciwie muszę przyznać, że gdyby w naszej rodzinie nie przydarzył się rozwód, Bronka by dużo mniej wiedziała. Myślę, że z naszej sytuacji, ze swojej, z nagle rozbitego domu, wyniosła pewną wiedzę, emocje, które pozwoliły jej tak dobrze utożsamić się ze swoją postacią.

Mówi się, że Aleksandra Justa ma aktualnie partnera i ułożyła sobie życie. Jednak sama zainteresowana jak zwykle tego nie komentuje.

Zobacz także: Testy szczepionki przeciw COVID-19 na dzieciach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić