Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

To o cesarce sądzi położna. "Nie mają o tym pojęcia"

20

Joanna Baranowska na co dzień jest położną. Na TikToku edukuje kobiety w sprawach związanych z ciążą, porodem i połogiem. Niedawno zamieściła nagranie, na którym wyjaśniła, dlaczego jej zdaniem cięcie cesarskie na życzenie jest "turbo nieuczciwe wobec kobiet".

To o cesarce sądzi położna. "Nie mają o tym pojęcia"
Położna (TikTok)

Joanna Baranowska to bardzo popularna na TikToku położna. Wiele jej obserwatorek przyznaje, że dzięki niej przestało bać się ciąży czy porodu.

Cesarka nie taka dobra?

Niedawno zamieściła nagranie, na którym wyjaśniła wątpliwości na temat cesarskiego cięcia.

Wiele kobiet żyje w przekonaniu, że jeśli zdecydują się na cesarkę, poród pójdzie im szybciej i łatwiej. Niestety, jak podkreśla Baranowska, nie do końca to tak wygląda.

Nie ma we mnie zgody na dezinformację kobiet. Mają prawo zdobywać rzetelne informacje o obu drogach porodu - napisała w opisie do udostępnionego nagrania.

Położna podkreśla, że jej zdaniem kobiety są w stanie same podejmować decyzje. Dodała, że rozumie ich strach, jednak uważa, że "cięcie cesarskie na życzenie jest turbo nieuczciwe wobec kobiet".

Wyjaśniła, że gdyby sytuacja z cięciem cesarskim na życzenie była uczciwa wobec kobiet, to byłyby one informowane o tym, jak się do niego przygotować. Ważne jest też, jak podjąć rehabilitację, jak uniknąć zrostów i rzecz jasna, jak radzić sobie z późniejszym bólem.

Pod nagraniem pojawiła się lawina komentarzy. Kobiety dzieliły się doświadczeniami.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Jestem za CC na życzenie, ale zdecydowanie przydałaby się większa edukacja odnośnie do obu rodzajów porodu od samego początku ciąży. Bo ostatecznie każdy sam potem zmaga się z konsekwencjami tego, w jaki sposób się urodziło, więc warto podjąć tę decyzję świadomie - przyznała jedna z nich.
Znam konsekwencje i wiem, że to nic dobrego - napisała z kolei inna.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić