To zadziwiające. Nietypowe zastosowanie gąbki do naczyń

0

Gąbka do naczyń to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Doskonale poradzi sobie ona z zabrudzonymi talerzami czy garnkami. Warto ją mieć nawet wtedy, gdy posiadamy zmywarkę. Może się bowiem bardzo przydać.

To zadziwiające. Nietypowe zastosowanie gąbki do naczyń
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Zmywaki kuchenne przydają się nie tylko do mycia naczyń. Często są wykorzystywane również w przypadku czyszczenia blatów, piekarnika czy lodówki.

Okazuje się jednak, że są one użyteczne nie tylko w kuchni. Ten przedmiot przydaje się również do... pielęgnacji roślin doniczkowych!

Nierzadko zdarza się wlać do doniczki zbyt dużą ilość wody. Jest to kłopotliwe szczególnie w przypadku gatunków, które źle reagują na zbyt wilgotne podłoże. Właśnie w takiej sytuacji jak najbardziej warto zastosować banalny trik z użyciem gąbki do naczyń.

Wystarczy przed posadzeniem rośliny umieścić na dnie doniczki kuchenny zmywak. Z łatwością pochłonie on nadmiar wilgoci i tym samym zapewni roślinie odpowiednie warunki do rozwoju - podpowiada Radio ZET.

Do czego przyda się gąbka kuchenna?

Zastosowań gąbki kuchennej jest jeszcze więcej. Okazuje się, że to doskonały pochłaniacz wilgoci w lodówce. Warto położyć zmywak nieopodal warzyw lub owoców.

Właśnie za sprawą gąbki produkty te dłużej będą zachowywać świeżość. Zmywak przydaje się też do usuwania delikatnych zabrudzeń na szalikach lub swetrach.

Zobacz także: Saszan była jedną z pierwszych polskich influencerek. Mówili o niej "beztalencie"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić