Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Trycholog pokazała skórę głowy po użyciu tego produktu. Przerażające

2

Pewna TikTokerka była fanką częstego używania tzw. suchego szamponu. Jest to produkt, który sprawia, że nasze włosy wyglądają na umyte, bez użycia wody. Często używa się go np. na wyjazdach. Kobieta postanowiła sprawdzić, jak wygląda jej skóra po używaniu tego specyfiku. To, co zobaczyła, wprawiło ją w osłupienie. Dziś stanowczo odradza używania suchego szamponu.

Trycholog pokazała skórę głowy po użyciu tego produktu. Przerażające
TikTokerka sprawdziła, jak wygląda skóra głowy (TikTok)

Za oknem jest zimno, szaro i buro. Nie wszyscy jednak mają przywilej pracy zdalnej bądź po prostu muszą wyjść z domu.

Nie każdemu chce się jednak myć głowę przed każdym wyjściem, szczególnie, że zdaniem ekspertów nie jest to zdrowe. Rynek kosmetyków ma jednak bogatą ofertę produktów, mających pomóc nam unieść włosy u nasady, tak, aby wyglądały na umyte.

Są to tzw. suche szampony. Pewna TikTokerka - Pola Sobkowiak postanowiła sprawdzić, jak wygląda jej skóra głowy po używaniu tego typu produktów. Wyniki są przerażające.

Dramat na głowie

@cosmetic_nurse, bo pod taką nazwą funkcjonuje, w pierwszej kolejności zastosowała produkt na włosy według instrukcji, czyli rozpyliła go i delikatnie rozprowadziła. Następnie po 5 godzinach za pomocą profesjonalnego urządzenia pokazała obraz trichoskopowy. Mogła sobie na to pozwolić, bo w internecie przedstawia się jako dyplomowany trycholog.

Na nagraniu widać, że nawet po takim czasie skóra głowy była "oblepiona" resztkami kosmetyku. Materiał w ciągu zaledwie kilku dni zyskał około miliona wyświetleń.

Internautki były w szoku. Pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których pisały, że przestaną używać takich produktów.

Jejku, a ja ciągle używam... teraz faktycznie przestanę - można przeczytać w pod filmikiem.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Właśnie dlatego TikTokerka radzi, aby tego rodzaju produktu nie stosować często. Jeśli jednak już musimy go użyć, to zaleca, aby po każdym zastosowaniu dokładnie umyć pasma i zastosować peeling.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić