Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Umawiała się z Brytyjczykiem. Polacy jej tego nie darowali

148

Brytyjska policja postawiła zarzuty czterem Polakom, którzy zaatakowali dziewczynę polskiego pochodzenia oraz ojca jej chłopaka. Funkcjonariusze uznali, że atak miał podłoże rasistowskie.

Umawiała się z Brytyjczykiem. Polacy jej tego nie darowali
(twitter.com, Miss E. Gemstones)

Rzucili się na niego bez wyraźnego powodu? 4 Polaków rzuciło się 22-letniego Kierana Busha - chłopaka mającej polskie korzenie Olivii Johnson. To właśnie związek Polki i Brytyjczyka miał, według policji, być przyczyną agresji mężczyzn. Dziewczyna stanęła w jego obronie. Na miejsce przybył także ojciec chłopaka.

Polacy zaatakowali całą trójkę. 17-letnią Olivię bili po głowie. Najbardziej jednak ucierpiał Mark, ojciec Brytyjczyka, którego mężczyźni dźgnęli kilkukrotnie rozbitą butelką od piwa. Sytuacja rozegrała się w mieście Hull na wschodzie Wielkiej Brytanii - donosi 'Daily Mail")
.

Mężczyzna doznał głębokich ran ciętych na nogach. Konieczna była operacja. Dziewczyna miała więcej szczęścia, bo skończyło się na stłuczeniach. Niewielkie zadrapania miał także jej chłopak.

Na miejsce wezwano policję. Ta szybko namierzyła sprawców. To mieszkający w dzielnicy Granville Street 27-letni Tomasz T., 29-letni Robert T., prawdopodobnie brat pierwszego, 30-letni Łukasz C. oraz 25-letni Ernest B. Trzech pierwszych policja oskarżyła o pobicie na tle rasistowskim, a ostatniego o udział w bójce.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić