oprac. Marta Kutkowska| 

Włóż monetę do zamrażarki przed wyjazdem na wakacje. Trik może uchronić przed zatruciem

19

Wakacyjny wyjazd wymaga starannego planowania, prania i pakowania. W ferworze przygotowań warto jednak pamiętać o zabezpieczeniu żywności, którą trzymamy w zamrażarce. Wystarczy zrobić tę banalną rzecz, by nie martwić się na zapas.

Włóż monetę do zamrażarki przed wyjazdem na wakacje. Trik może uchronić przed zatruciem
Włóż monetę do zamrażarki, genialny trik (Adobe Stock)

Mrożenie to świetny sposób na przechowywanie jedzenia bez utraty cennych witamin. Jeśli wybierasz się na wakacje, warto pomyśleć o zapasach w zamrażarce. Nie ma pewności, że w trakcie wyjazdu nie zabraknie prądu i w mięsie nie zaczną się rozwijać szkodliwe bakterie. Dlatego warto poświęcić kilka minut, by uchronić się przed zatruciem.

Zepsute mięso - zagrożenia

Zepsute mięso jest źródłem zagrożeń mikrobiologicznych żywności. Zagrożenia te są spowodowane przez bakterie oraz toksyny, które są wytwarzane przez drobnoustroje. Zjedzenie zepsutego mięsa grozi zatruciem pokarmowym, które w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do śmierci. Zatrucie pokarmowe określane jest jako toksykoinfekcja oraz intoksykacja.

Zazwyczaj można rozpoznać zepsute mięso po nieprzyjemnym zapachu. Jednak zdarza się, że mięso już się psuje, a jeszcze pachnie apetycznie. Dlatego warto uniknąć przykrej niespodzianki i przygotować test, dzięki któremu bez problemu rozpoznamy, czy z naszą żywnością wszystko jest w porządku.

Patent na świeżość

Na genialny pomysł wpadła pochodząca z USA Sheila Russel.

Wstaw do zamrażarki kubek z wodą i poczekaj, aż woda zamarznie. Wtedy na wierzch połóż monetę i tak zostaw w zamrażarce. Dzięki temu, kiedy wrócisz, będziesz wiedzieć, czy lodówka całkowicie się rozmroziła i czy trwało to długo. Jeśli moneta wpadła zupełnie na dno, to oznacza, że woda w kubku (oraz całe jedzenie) zostało zupełnie rozmrożone i powinieneś je wyrzucić. Ale jeśli moneta spadła tylko do połowy kubka, to może to oznaczać, że jedzenie nadal nadaje się do spożycia, powinno jednak być przygotowane jak najszybciej - napisała na swoim Facebooku. Proste i genialne.
Zobacz także: Masz dość komarów? Wypróbuj trik z cebulą
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić