Wrzuć skórkę od cytryny do zmywarki. Efekt cię zaskoczy

0

Cytryna to owoc, który potrafi zdziałać cuda podczas domowych porządków. W szczególności doskonale sprawdzi się jako naturalny środek czyszczący. Nie każdy bowiem wie, że zamiast wyrzucać skórę od cytryny, możemy wykorzystać ją jako naturalny środek podczas zmywania naczyń w zmywarce.

Wrzuć skórkę od cytryny do zmywarki. Efekt cię zaskoczy
Wykorzystanie skórki z cytryny dodatkowo sprawi, że na osad oraz kamień znajdujący się na sztućcach zniknie o wiele szybciej. (unsplash)

Cytrynę możemy wykorzystać w co najmniej kilku czynnościach porządkowych. Owoc ten ma właściwości antybakteryjne i odkażające, dlatego sprawdzi się do przecierania deski do krojenia w celu jej odkażenia. Cytryna często wykorzystywana jest także jako odstraszacz do mrówek, czy też po ususzeniu, jako zapachowa saszetka do szafy.

Skórka cytryny zdziała cuda w zmywarce

Żeby nasza zmywarka działała prawidłowo, niezbędne jest jej systematyczne czyszczenie. W szczególności filtra, w którym gromadzą się resztki jedzenia, a tym samym, stają się one główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu dochodzącego ze zmywarki. 

Po dokładnym wyczyszczeniu filtra możemy jednak dodatkowo zadbać o to, by wydobywał się z niego przyjemny zapach. I właśnie do tego możemy wykorzystać skórkę z wyciśniętej cytryny. Skórkę z cytryny możemy umieścić w pojemniku na sztućce tuż przed włączeniem zmywarki. Brzydki odór resztek jedzenia zostanie wówczas zastąpiony przyjemnym cytrusowym zapachem.

Wykorzystanie skórki z cytryny dodatkowo sprawi, że na osad oraz kamień znajdujący się na sztućcach zniknie o wiele szybciej. Ze względu na to, że cytryna ma właściwości antybakteryjne, dodatkowo szybko zdezynfekuje nasze naczynia oraz sztućce.

Jak dbać o zmywarkę?

Żeby zmywarka przez długi czas pełniła swoją funkcję, musimy pamiętać o tym, by właściwie o nią dbać. Przede wszystkim musimy ją systematycznie czyścić, w czym również pomogą nam naturalne środki. Do czyszczenia zmywarki możemy wykorzystać ocet lub sodę, które bardzo szybko i skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy. Zarówno soda, jak i ocet, dodatkowo pomagają w walce z osadem oraz kamieniem. 

Zobacz także: Sprawdzony sposób na brzydkie zapachy ze zmywarki. Wypróbuj jeden z nich
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić