Maja Budka| 

Zawsze miej przy sobie kawałek folii aluminiowej. Oto powód

13

Właściwości folii aluminiowej doceniane są przede wszystkim w kuchni. Przechowujemy w niej żywność, aby była świeża na dłużej. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że można ją użyć w zupełnie inny sposób. Folia w kilka sekund pomoże rozwiązać problem, z którym zmaga się wiele osób, a w szczególności kobiety.

Zawsze miej przy sobie kawałek folii aluminiowej. Oto powód
Kawałek folii aluminiowej pomoże ci uporać się z pewnym powracającym problem. (Getty Images, Grace Cary)

Noś w kieszeni folię aluminiową. Pomoże szczególnie jesienią i zimą

Nadmiernie elektryzujące się włosy to prawdziwa zmora, szczególnie posiadaczek i posiadaczy długich pasm. Problem wraca jak bumerang szczególnie w okresie jesienno-zimowym, a to za sprawą suchości powietrza, ogrzewania oraz noszonych i często zdejmowanych czapek. Jest na to jeden prosty trik. Sprytnym rozwiązaniem jest noszenie w kieszeni lub torebce niewielkiego kawałka folii aluminiowej. Folia, oprócz tego, że nie przepuszcza światła, wody i powietrza, dlatego jedzenie może w niej zachować świeżość na dłużej, pomaga wygładzać naelektryzowane pasma.

Jak to działa? Wystarczy przecierać folią aluminiową kolejno rozdzielone pasma włosów od nasady do ich końców. Pamiętaj jednak, by robić to delikatnie, aby nie narazić kosmyków na szarpanie i uszkodzenia.

Dlaczego włosy się elektryzują? Jak pozbyć się problemu?

Choć przecieranie pasm folią jest metodą o błyskawicznym działaniu, nie działa długo. Prędzej czy później włosy znów zaczną się elektryzować. Jeśli więc notorycznie zmagasz się z tym problemem, warto rozważyć zmianę pielęgnacji. Elektryzowanie dotyczy najczęściej zniszczonych i suchych kosmyków. Sprzyjać może również suche jesienno-zimowe powietrze spowodowane ciągłym grzaniem. Co na to zaradzić? Pomóc powinny odżywki nawilżające, które wygładzą i ugrzecznią włosy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić