Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Dziecko napisało to sąsiadom. Kartka z Warszawy hitem sieci

275
Podziel się:

Na facebookowej grupie "Żoliborz Moje Miasto" opublikowano kartkę, której autorką jest mała Kalina. Dziewczynka zwróciła się do swoich sąsiadów z ważnym apelem.

Dziecko napisało to sąsiadom. Kartka z Warszawy hitem sieci
Kalina z Żoliborza zwróciła się do swoich sąsiadów z ważnym apelem. (Facebook)

Na facebookowej grupie "Żoliborz Moje Miasto" którą obserwuje niemal 20 tys. internautów, pojawiła się nietypowa prośba. Tym razem opublikowano kartę z apelem małej Kaliny.

Młoda mieszkanka warszawskiej dzielnicy Żoliborz prosi swoich sąsiadów, by nie wyrzucali niepotrzebnego jedzenia i śmieci na chodnik, gdyż cierpią na tym zarówno zwierzęta, jak i ludzie. "Drodzy sąsiedzi nie tylko z Żoliborza, przeczytajcie prośbę Kaliny i wszystkich zwierzaków!" - czytamy pod zdjęciem na grupie "Żoliborz Moje Miasto".

Drogi sąsiedzie. Poprosiłabym wszystkich obywateli Żoliborza, którzy to czytają, żeby nie wyrzucali za okno resztek poobiadowych na chodnik, papierosów, butelek, maseczek, reklamówek, plastiku, przeterminowanego jedzenia. Mój pies na tym cierpi. I nie tylko on. My też będziemy. Pozdrowienia. Kalina i wszystkie zwierzęta - czytamy w liście dziewczynki.

Wpis, w którym opublikowano prośbę dziewczynki, spotkał się z aprobatą internautów. Wielu mieszkańców Żoliborza dołącza się do apelu dziecka. Wśród komentarzy czytamy m.in.:

Pięknie. Najlepiej w ogóle nie śmiecić, szkoda, że młodsi muszą uczyć tego starszych.
Dołączam się do tej prośby. Mamy od tego śmietniki.
Super apel!!!! Bardzo dziękuję i też się dołączam do prośby.
Ja jako właścicielka psa z ŻOLIBORZA mówię ... TAK!!
Zobacz także: Nowa ustawa covidowa. Autor nie chce się ujawnić? " Jest to dość szczególna sytuacja "
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(275)
SMAKO łyk
6 miesięcy temu
wszystkie psy do CHINA wysłac - tam sie dopiero uciesza
Sr aluszek
6 miesięcy temu
a moj piesio wyrzuca na chodnik - juz przetrawione - chyba nic takiego -nawet jak sie wdepnie
kaleka
6 miesięcy temu
Idę sobie po plazy w Pleśnej w słoneczny dzień w promieniu 1 km brak ludzi ....z wyjątkiem pary młodych z psem dogiem bez smyczy.....pies podbiega do mnie i ma mordę na wysokości jajec moich ....stoję sparalizowany , tylko w slipach....wystarczyło by tylko klapnął zębami ....i po sprawie, zacznę mówić dyszkantem?A rozbawiona para w odległości 100 m patrzy jak stary 80 letni człowiek , siny ze strachu stoi nieruchomo!
stejzi
6 miesięcy temu
Wolę żyć z psami niż z ludżmi.Psy to wierne i kochające PRZYJACIELE.A ludzie?dziś słowo człowiek nie brzmi dumnie,choć ma rozum jest najgorszą istotą na świecie.Ludzie poskromili zwierzęta dzikie,a ludzi i ich jęzorów nie udało się nikomu poskromić.Z ludzmi lecz od nich z daleka
Kaśka
6 miesięcy temu
Proponuję wszystkim zwierzętom, tym domowym i tym dzikim, przeczepić do pup plastikowe woreczki i niech KULTURALNIE robią kupę A potem niech te woreczki wam latami fruwają po świecie tak miło ozdabiając ogrodzenia i krzewy. No i zawsze tak miło popatrzeć na te wasze równiutko przystrzyżone trawniczki, klombiki gdzie ani owada ani żadnego innego stworzonka być nie może, bo jak niby ma przeżyć. W pupach wam się poprzewracało! Sami po sobie sprzątajcie, bo nikt tak nie zaśmieca środowiska jak mieszczuchy, którzy tylko w domku muszą mieć wypucowane ale już poza to sru - przez okno, sru - z samochodu i zadowoleni, bo pozbyli się problemu. Kupa psia to nawóz a wasze śmieci to degradacja dla środowiska. Mała ma rację!
Ni z gruchy
6 miesięcy temu
Czytajac komentarze, stwierdzam że niektóre wypowiedzi i bezmyślność ludzka nie zna granic. Dzieci mają wiecej w głowach. A ta wzajemna przepychanka...brak słów i inteligentnego odbiorcy( nie wszystkich się to tyczy)
nba
6 miesięcy temu
jeśli pies nie ma wybiegu, jego posiadanie powinno być ZAKAZANE ! bo to torturowanie zwierzęcia !
zoil
6 miesięcy temu
To b. fajny apel, popieram z całego serca. Dorzucę jednak 3 grosze. Dzisiaj w Warszawie w okolicach Metro Politechnika, w parku, tuż przy chodniku szedł facet z córką i psem. Pies zrobił 2, rodzinka nie posprzątała, mimo tego, że kosz był nieopodal i beztrosko poszła dalej. Morał? Śmiecić można na różne sposoby, a brak kultury nie jest uzależniony od faktu posiadania zwierzęcia.
Anka
6 miesięcy temu
Posiadanie psa lub kota powinno być i będzie niebawem NIELEGALNE. Rządy różnych krajów już ich zakazują.
nowa gretta?
6 miesięcy temu
Drodzy obywatele! Prosiłabym wszystkich, żeby sprzątali części wspólne (klatki schodowe, windy, chodniki itd)po swoich psach. Tym, którzy tego nie robią serdecznie życzę, żeby cała rodzina, codziennie miała buty umazane wiadomo czym. Prosiłabym też wszystkich, żeby zadbali o nasze uszy - nie lubimy waszych szczekających, ujadających 24/h psów. Zadbajcie też o nasze bezpieczeństwo i zakładajcie kagańce, zadbajcie o smycze. Nie zycze pogryzienia, choć niektórzy muszą doświadczyć, zeby zrozumieć
oleś
6 miesięcy temu
Nie ma lepszego podrywu, jak pochwalenie psa właścicielki?
dobra rada
6 miesięcy temu
Mając na uwadze mnóstwo chorób, w tym smiertelnych (tasiemiec w mózgu), przenoszonych na człowieka przez zwierzęta, posiadanie zwierzęcia, to jak niewybuch znaleziony w lesie? A przynajmniej myc ręce po każdym dotknięciu psa lub kota!?
rozeznanie
6 miesięcy temu
Ograniczenie się do kontaktów z psem świadczy o deficycie zdolności do relacji międzyludzkich? Normalny człowiek ma tylu przyjaciół, kolegów, koleżanek, znajomych, ze nie musi byc psiarą lub psiarzem!? To normalnie wymaga leczenia, lub przynajmniej psychologa!? Pies potrzebny przy budzie do pilnowania gospodarstwa, a kot do stodoły łowić myszy?!
sąsiad
6 miesięcy temu
Nobel Pokojowy dla Kalinki! Mała, a już zasłużona w walce z wrogami środowiska! Zwłaszcza, ze literackiego chyba nie dostanie?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić