Zagadka podbija sieć. Ile koni widzisz na obrazku? Mało kto zna odpowiedź

12

Ta iluzja optyczna zyskała ogromną popularność wśród internautów, ale zarazem okazała się dla nich niemałą zagwozdką. Powód? Trudno policzyć, ile właściwie koni znajduje się na ilustracji. Odpowiedź może być mniej oczywista, niż się wydaje.

Zagadka podbija sieć. Ile koni widzisz na obrazku? Mało kto zna odpowiedź
Wiele osób może mieć trudności z policzeniem, ile dokładnie koni widnieje na ilustracji (Bev Doolitte/National Institute of Environmental Health Sciences)

Iluzja optyczna przedstawia ośnieżony szczyt, na którego tle pozuje stado koni. Ponieważ mają one biało-brązowe umaszczenie, trudno wychwycić, gdzie zaczynają się zwierzęta, a kończy krajobraz.

Iluzja optyczna. Ile koni widzisz na zdjęciu?

Autorką iluzji optycznej jest Bev Doolitte. Obrazek został opublikowany na stronie Narodowego Instytutu Ochrony Środowiska (NIEHS) stanu Karolina Północna, jednak szybko stał się prawdziwym viralem i pojawił na innych portalach.

Obrazek Bev Doolitt okazał się wyzwaniem nie tylko dla zwykłych internautów, lecz nawet pracowników NIEHS. Z wyliczeń większości osób wynikało, że na ośnieżonym wzgórzu znajduje się łącznie siedem koni. Czy udało im się rozwiązać zagadkę?

W rzeczywistości osoby, które widziały na obrazku siedem koni, uległy iluzji optycznej. Naprawdę – co widać na poniższym obrazku – na wzgórzu znajduje się tylko pięć zwierząt.

Liczbę "pięć" podała sama Bev Doolitte. Mimo że głos autorki problematycznej pracy powinien mieć decydujące znaczenie, nie brakuje osób, które wciąż doszukują się w tle dodatkowych rumaków.

Zobacz także: Zobacz też: Ta iluzja skradła serca internautów. Czy to na pewno wilk?
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić