oprac. Justyna Piąsta| 
aktualizacja 

Zakpili z dzieci ze Śląska. Ich ferie nie będą takie same jak dla innych uczniów?

51

Czy dzieci z Katowic i Krakowa będą miały gorsze ferie niż ich rówieśnicy z innych stron Polski? Internauci sugerują, że nie nacieszą się świeżym powietrzem w czasie przerwy od szkoły.

Zakpili z dzieci ze Śląska. Ich ferie nie będą takie same jak dla innych uczniów?
Internauci zakpili z uczniów ze Śląska (Pexels)

Rozpoczęły się ferie zimowe, które w tym roku ze względu na panującą od wielu miesięcy pandemię zorganizowano w jednym terminie dla wszystkich województw. Uczniowie od 4 do 17 stycznia mają przerwę w nauce. Dzieci do 16. roku życia w czasie ferii miały mieć zakaz samodzielnego wychodzenia z domu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Wyjątek stanowiło jedynie uczestnictwo w półkoloniach. Jednak minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił znieść obostrzenie, by młodzież mimo szalejącego wciąż koronawirusa mogła wyjść na świeże powietrze i nie siedzieć w zamkniętych czterech ścianach swoich mieszkań. Zmiana weszła w życie 5 stycznia.

Dokonaliśmy przeglądu obostrzeń i proponujemy pewne złagodzenie. Chcieliśmy dać dzieciom możliwość przebywania samodzielnie na świeżym powietrzu przed godziną 16.00. Jeszcze w poniedziałek ma zostać wydane rozporządzenie. Złagodzenie obostrzeń dotyczących dzieci i młodzieży będzie obowiązywać od 5 stycznia. Nie będzie żadnej warunkowości – powiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Wyśmiano dzieci z południa Polski

Bez wątpienia młodzież ucieszyła się, że w czasie ferii zimowych jednak będzie mogła wyjść na dwór i odetchnąć świeżym powietrzem. Jednak złagodzenie obostrzenia dla wielu stało się okazją do niewybrednych żartów i kpin. Na facebookowym profilu o nazwie "Ośrodek Dystrybucji Prestiżu i Pogardy" pojawił się mem, który wyśmiewa dzieci z Krakowa i Katowic.

Poszło o powietrze, którego jakość w tym regionie naszego kraju nie jest najlepsza. Pokazują to chociażby wysokie wskaźniki smogu. Wyniki ze stacji pomiarowych jakości powietrza Państwowego Monitoringu Środowiska wskazują na Śląsku na znacząco wyższe stężenia zanieczyszczeń w okresie od października do marca.

Jedni mogą uznać grafikę za niewinny żart, jednak wielu zdecydowanie oburzyło się, że administratorzy profilu na Facebooku zakpili z dzieci.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Zakaz palenia w kominku. "Inicjatywa samorządów, jest słuszna"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić