o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Justyna Piąsta
|

Zakpili z dzieci ze Śląska. Ich ferie nie będą takie same jak dla innych uczniów?

22
Podziel się

Czy dzieci z Katowic i Krakowa będą miały gorsze ferie niż ich rówieśnicy z innych stron Polski? Internauci sugerują, że nie nacieszą się świeżym powietrzem w czasie przerwy od szkoły.

Zakpili z dzieci ze Śląska. Ich ferie nie będą takie same jak dla innych uczniów?
Internauci zakpili z uczniów ze Śląska (Pexels)
bDzkrOdh

Rozpoczęły się ferie zimowe, które w tym roku ze względu na panującą od wielu miesięcy pandemię zorganizowano w jednym terminie dla wszystkich województw. Uczniowie od 4 do 17 stycznia mają przerwę w nauce. Dzieci do 16. roku życia w czasie ferii miały mieć zakaz samodzielnego wychodzenia z domu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Wyjątek stanowiło jedynie uczestnictwo w półkoloniach. Jednak minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił znieść obostrzenie, by młodzież mimo szalejącego wciąż koronawirusa mogła wyjść na świeże powietrze i nie siedzieć w zamkniętych czterech ścianach swoich mieszkań. Zmiana weszła w życie 5 stycznia.

Dokonaliśmy przeglądu obostrzeń i proponujemy pewne złagodzenie. Chcieliśmy dać dzieciom możliwość przebywania samodzielnie na świeżym powietrzu przed godziną 16.00. Jeszcze w poniedziałek ma zostać wydane rozporządzenie. Złagodzenie obostrzeń dotyczących dzieci i młodzieży będzie obowiązywać od 5 stycznia. Nie będzie żadnej warunkowości – powiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej.
bDzkrOdj

Wyśmiano dzieci z południa Polski

Bez wątpienia młodzież ucieszyła się, że w czasie ferii zimowych jednak będzie mogła wyjść na dwór i odetchnąć świeżym powietrzem. Jednak złagodzenie obostrzenia dla wielu stało się okazją do niewybrednych żartów i kpin. Na facebookowym profilu o nazwie "Ośrodek Dystrybucji Prestiżu i Pogardy" pojawił się mem, który wyśmiewa dzieci z Krakowa i Katowic.

Poszło o powietrze, którego jakość w tym regionie naszego kraju nie jest najlepsza. Pokazują to chociażby wysokie wskaźniki smogu. Wyniki ze stacji pomiarowych jakości powietrza Państwowego Monitoringu Środowiska wskazują na Śląsku na znacząco wyższe stężenia zanieczyszczeń w okresie od października do marca.

bDzkrOdp

Jedni mogą uznać grafikę za niewinny żart, jednak wielu zdecydowanie oburzyło się, że administratorzy profilu na Facebooku zakpili z dzieci.

Zobacz także: Zakaz palenia w kominku. "Inicjatywa samorządów, jest słuszna"
bDzkrOdq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzkrOdK
KOMENTARZE
(22)
elo
2 tyg. temu
ten rzad kpi z narodu, a nie z dzieci ze slaska...
Wow
2 tyg. temu
ale pandemia szaleje... widać to po raportach ministerstwa. Nie wiem po co to naganianie do szczepienia się, lepiej dajcie się normalnie leczyć, dostępu do lekarzy i badań nie ograniczać, bo na boku pandemii umierają tysiące tych co to służba zdrowia nie widzi, jeśli nie mają kowida
Chor.
2 tyg. temu
Jak parę lat po rząd chciałem zgrać ferie moich dzieci i bajtli siostry ze Śląska aby ich razem - są niemal w jednym wieku gdzieś zabrać i coś ciekawego pokazać nie było można, bo jakiś () wymyslil ferie w różnych terminach. Teraz w czasie zarazy - można. Ktoś całkiem oszalał
bDzkrOdL
Nick
2 tyg. temu
Od kiedy Kraków jest na Śląsku????
Krakus
2 tyg. temu
Co w tym oburzajacego? Wczoraj siedzieliśmy w domu, bo był ogromny smog, Pm10 i 2.5 rzędu 400-600% normy. To jest dopiero szokujące i oburzajace, że rząd nic z tym nie robi. Marchewka nie zadziałała, powinien być porządny bat.
Najnowsze komentarze (22)
Jurek
2 tyg. temu
Ach z tym smogiem.! Jest kilkaset procent większy niż na Śląskie to w Krakowie, Zakopanem,Zywcu i całym Podbeskidzie.
...
2 tyg. temu
Pfff, to niech siedzą w domu. Ja jak miałem ferie to większości i tak siedziałem w domu i grałem z rodzicami na konsoli albo w planszówki. Jedne ferie tak spędzą, tragedii nie będzie.
Primo
2 tyg. temu
Wszędzie w tym kraju powietrze jest skandalicznie złej jakości. Bez różnicy czy Warszawka, czy Kraków. Czy Pcim Dolny.
Katolik
2 tyg. temu
Jedźcie do krainy smogu Zakopanego zapraszamy Warszawiaków i Pomorzan
matka
2 tyg. temu
Powietrze nad Krakowem najgorsze jest nocami kiedy nowobogaccy grzeją w swoich willach drewnem lub węglem co widać na airly. pl i to samo albo i gorzej nad ośrodkami turystycznymi więc gdzie to świeże powietrze dla dzieci na ferie?
...
2 tyg. temu
pis zniszczy polske
Gyhh
2 tyg. temu
Akurat w Krakowie nie jest najgorzej. Za to Wieliczka, Rybnik, Skała - tutaj jest problem.
Ela
2 tyg. temu
w Szczyrku czy w Wiśle w Śląskim jest tak złe powietrze, że dzieci w ogole nie powinny wychodzic a co dopiero uprawiac sporty zimowe... Zakopane w Małopolsce jest jeszcze gorsze. Smog przeokropny
bDzkrOdD
J A N E K !
2 tyg. temu
Dlaczego samorządy nie rozwijają sieci ciepłowniczych, czygazowych? Dlaczego ceny prądu nie spadają, żeby ludzie chcieli nim ogrzewać? Na rozrywkę, kulturę i kluby sportowe idą miliony. W walce o czyste powietrze chyba chodzi bardziej o biznes, jak o ludzi. Dlaczego ludzie nie są eko? Bo to kosztuje. Ile kosztują nowe piece? Ile musi zapłacić osiedle za podpięcie do sieci CO, albo gazowej? Od dwóch lat prosimy, nie opłaca się nas podpiąć. Walka o ekologię to chyba ściema.
KaHa
2 tyg. temu
Coooo? Ostatnio Wrocław był na 3im miejscu na całym świecie jeśli chodzi o zanieczyszczeniw powietrza. Takie memy tworzą Ci co gdzieś tam skojarzyli, usłyszeli a życia nie znają i niestety tak głupota i niewiedza się szerzy. Wrocławianka
Ferie
2 tyg. temu
w domu po szkole w domu... Biedne te dzieci
Krak
2 tyg. temu
Zawsze takie było powietrze na południu więc nie wiem o co chodzi? A na marginesie - czemu na północy jest rak skoro mają takie świeże powietrze? :)
4443
2 tyg. temu
Otwierajcie swoje biznesy Polacy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu orzekł, że ograniczenie lub zakazanie prowadzenia działalności jest niezgodne z polską konstytucją. Sprawa dotyczyła kary za złamanie obostrzeń, nałożonej na przedsiębiorcę. Sprawa, w której orzekał opolski sąd, dotyczyła fryzjera, który strzygł klienta w momencie, w którym wszystkie zakłady fryzjerskie i kosmetyczne były, rozporządzeniem rządu, zamknięte.
...
2 tyg. temu
Żeby robić z jednego mema, których w internecie jest pełno, duży artykuł to już trochę przesada. W internecie jest pełno memów o osobach czarnoskórych i robienie z każdego mema artykuł to przesada.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić