aktualizacja 

Zapytała: "Ile brał Jezus za udzielenie ślubu?". Odpowiedź księdza

1851

Kwestia ceny za sakramenty święte została poruszona na TikToku znanego księdza Sebastiana Picura. Jedna z internautek zadała mu pytanie, które mocno poruszyło ludzi. Jak wybrnął z tego duchowny?

Zapytała: "Ile brał Jezus za udzielenie ślubu?". Odpowiedź księdza
Ile kosztują sakramenty? Ksiądz odpowiada internautce (Pixabay, TikTok)

W teorii żadna parafia oficjalnie nie posiada "cennika" za udzielane Sakramenty Święte ani za wydawane dokumenty w kancelarii parafialnej. W takim wypadku sakramenty powinny zostać udzielane bezpłatnie, a to czy damy w ramach podziękowania jakąkolwiek kwotę, zależeć powinno tylko i wyłącznie od naszej decyzji.

Od czasu do czasu proboszcz jakieś parafii przyznaje, że udziela sakramentu chrztu bezpłatnie i nie sugeruje za niego żadnej opłaty. To jednak tylko wyjątkowi od reguły. W ubiegłym roku Instytut Badawczy ABR SESTA przeprowadził badania, z których wynika, że cena za chrzest waha się od 50 do 300 złotych. Cena za ślub jest oczywiście zdecydowanie wyższa.

Kwestia ceny za sakramenty święte została poruszona na TikToku znanego księdza Sebastiana Picura. Jedna z internautek zadała mu pytanie: "Ile zarabiał Jezus za udzielanie sakramentu chrztu, ślubu i tak dalej"?

Za Sakrament się nie płaci. Jest ofiara na posługę, kwiaty itp. - odpowiedział Sebastian Picur.

Internautka szybko odpowiedziała księdzu, jasno sugerując, że w praktyka wygląda zgoła inaczej. "Pytam, ponieważ syn mojej siostry chodzi do ósmej klasy i jeszcze nie miał komunii. Ksiądz nie chce go dopuścić, gdyż siostry na to nie stać" - odpowiedziała stanowczo. Na ten komentarz duchowny jednak nie odpowiedział. Jedno jest pewne: kwestia "co łaska" wywołuje olbrzymie emocje.

Sebastian Picur gwiazdą TikToka

Znakomicie na tej platformie odnalazł się ksiądz Sebastian Picur. Duchowny ma doskonały kontakt z internautami. Wiele razy poruszał tematy, które uchodzą za kontrowersyjne, zwłaszcza wśród bardzo zagorzałych katolików. Niedawno przedstawił swoje stanowisko w kwestii in vitro, macierzyństwa przed ślubem czy przyjaźni z osobą niewierzącą.

Zobacz także: Ksiądz pedofil molestował 13-latkę. Wyrok odroczono
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić