oprac. Jan Manicki,KSA| 

Znaki zodiaku. Każdy ma swój czuły punkt

12

Wiara w horoskopy, a szczególnie w cechy przypisane poszczególnym znakom zodiaku, staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularna. Wiele osób twierdzi, że są właśnie tacy jak opisuje ich astrologia. Warto wiedzieć, jakie czułe punkty mają osoby spod danego znaku zodiaku.

Znaki zodiaku. Każdy ma swój czuły punkt
Znaki zodiaku (Getty Images)

Rozróżniamy 12 znaków zodiaku, z których każdy posiada swój własny zbiór charakterystycznych cech; zarówno tych dobrych, jak i złych. Poniżej dowiecie się, co jest słabością każdego znaku zodiaku. Ta wiedza pozwoli nie tylko lepiej poznać samego siebie, ale też może przyczynić się do poprawy relacji z innymi osobami.

Znaki zodiaku. Charakterystyczne cechy

Strzelec to optymista nieskłonny do zrozumienia poglądów innych osób. W związku z tym łatwo wchodzi w konflikty i próbuje na siłę przekonać swojego rozmówcę do tego, że powinien patrzeć na świat jak samo jak on.

Koziorożec jest ambitny i uwielbia spełniać się zawodowo. Jest w stanie zrezygnować z wolnego czasu i odpoczynku na rzecz realizacji kolejnego projektu, który może przynieść satysfakcję. To nie zawsze jest dobre podejście, ponieważ cierpią na tym najbliżsi, którzy chcieliby częściej spędzać razem czas.

Wodnik ma w sobie dużą potrzebę rozwiązywania problemów. Jeśli w jego życiu pojawi się konflikt, to skupi całą swoją energię na rozwiązaniu go. To może być bardzo destrukcyjne i irytujące dla najbliższych osób.

Ryby żyją przeszłością i słyną z rozpamiętywania tego, co je spotkało. Przesadne użalanie się z powodu rozstania z chłopakiem czy zadręczanie się niefortunną wypowiedzią to ich prawdziwa słabość.

Baran z kolei słynie z zaczepek i z chęci rywalizacji. Szybko zaczyna się denerwować i wystarczy chwila, aby wszedł w poważny konflikt. To zdecydowanie niezbyt dobra cecha.

Byk uwielbia usprawiedliwiać swoje czyny. Zawsze znajdzie wymówkę dla swojego lenistwa czy objadania się niezdrowym jedzeniem. Pobłażliwość to pięta achillesowa byka i warto, aby nad nią popracował.

Bliźnięta uwielbiają dyskutować i są nadmiernie ciekawskie. Wszędzie wetkną swój wścibski nos. Podczas spotkań ze znajomymi może dochodzić do nieprzyjemnych sytuacji, ponieważ ludzie z reguły nie lubią, gdy ktoś chce wszystko wiedzieć.

Rak ceni sobie swoje życie rodzinne, a szczególnie relację ze swoją matką. Przywiązanie do niej potrafi doprowadzić do nieumiejętności odnalezienia się w dorosłym życiu. To alarmujące, dlatego warto jak najszybciej spróbować odciąć pępowinę po swojej stronie.

Lew jest łasy na komplementy i uwielbia, gdy czuje się doceniany i wychwalany. Ta potrzeba potrafi być zgubna, ponieważ zaburza rzeczywisty ogląd rzeczywistości. Lew potrafi zacząć faworyzować tych, którzy go komplementują. Ta naiwność może źle się skończyć.

Panna nienawidzi bałaganu i chaosu. Potrzeba życia w uporządkowanej przestrzeni jest tak silna, że Panny potrafią zrezygnować z przyjemności na rzecz doprowadzenia do ładu swojego mieszkania. Ponadto oceniają innych przez pryzmat tego, w jakich warunkach oni żyją. To ewidentnie zła cecha.

Waga jest niezdecydowana. Zbyt długie analizowanie wszystkich za i przeciw sprawia, że nie potrafi na czas podjąć decyzji. To zachowanie może irytować najbliższych. Waga powinna popracować nad tym i uświadomić sobie, że czasem warto kierować się sercem, a nie tylko wyliczeniami.

Skorpion musi postawić na swoim. W jego słowniku nie ma słowa "nie". Chęć stawiania zawsze na swoim znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie, ponieważ nie wszyscy ludzie chcą iść na ustępstwa. Nauka odpuszczania będzie bardzo przydatna dla każdego Skorpiona.

Obejrzyj także: Astrologia kontra astronomia. Dlaczego twój znak zodiaku jest inny

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić