Odmówiła spełnienia prośby śmiertelnie chorej siostry. Krewni nie mają dla niej litości

83

Jedna z internautek opublikowała na popularnym serwisie Reddit wpis z historią związaną ze swoją śmiertelnie chorą siostrą i jej prośbą. Kobieta została zapytana przez siostrę, czy zaadoptuje i zaopiekuje się dziećmi po jej śmierci. Decyzja kobiety nie znalazła zrozumienia wśród pozostałych członków rodziny.

Odmówiła spełnienia prośby śmiertelnie chorej siostry. Krewni nie mają dla niej litości
Odmówiła chorej siostrze adopcji jej dzieci. Krewni nie mają dla niej litości (Getty Images, Frederic Cirou)

Choć to nie pierwsza taka historia opublikowana w serwisie Reddit, ta wywołała wśród internautów ogromne poruszenie. Użytkowniczka podzieliła się w sieci historią związaną ze śmiertelnie chorą siostrą i jej prośbą dotyczącą dzieci. Kobieta została poproszona przez siostrę o adopcję i opiekę nad trójką pociech: noworodkiem, dwulatkiem i sześciolatkiem, gdy nie będzie jej już na świecie. Usłyszała słowo "nie".

Odmówiła chorej siostrze adopcji jej dzieci

Internautka wyznała we wpisie, że u jej siostry stwierdzono niedawno glejaka mózgu, który wyróżnia się wyjątkową złośliwością na tle innych nowotworów. Lekarz prowadzący jej siostrę stwierdził, że ze względu na jego lokalizację nie wiadomo dokładnie, ile czasu jej zostało, natomiast na pewno nie będzie go wiele. Z tego względu kobieta została poproszona przez siostrę o opiekę nad trójką małych dzieci, a konkretnie o ich adopcję. Były partner siostry, a ich ojciec, nie utrzymuje z nimi kontaktu.

Kobieta nie zgodziła się spełnić prośby siostry z kilku powodów. Jak napisała, sama nie jest gotowa na macierzyństwo i stworzenie ciepłego i kochającego domu dla trójki dzieci, a dodatkowo zmaga się z OCD (zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi - przyp. red.) i boi się kontaktu np. z płaczącym noworodkiem - mogłaby tego nie znieść psychicznie. Niestety, krewni nie mają dla niej litości i potępiają ją przez jej decyzję.

Odpowiedź internautów

Internautka ma dosyć tej sytuacji, która i tak jest dla niej bardzo trudna. Nie może zrozumieć, dlaczego inni członkowie rodziny nie zdecydują się pomóc jej siostrze, skoro są w stanie otwarcie oceniać jej decyzję.

Pod jej wpisem pojawiło się już prawie 2 tys. komentarzy, w których, choć może być to zdziwieniem, wiele osób wykazuje się dla niej dużym zrozumieniem. Część internautów pisze, że nie może brać na siebie tak dużej odpowiedzialności, na którą wie, że nie jest gotowa. Inni twierdzą natomiast, że powinna pomóc siostrze, mimo wszystko.

A co wy sądzicie o jej decyzji?

Zobacz także: Po jednej nocy oddała adoptowane dziecko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: ALLE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić