"Tak kończą weganie". Pokazała co jej dali na obiad

33

Niejedzenie mięsa to wciąż egzotyczny temat w polskich szpitalach. Przekonała się o tym jedna z pacjentek szpitala psychiatrycznego w Katowicach. Kobieta zamieściła zdjęcie obiadu, który składał się z... czterech pierogów z truskawkami z mrożonki.

"Tak kończą weganie". Pokazała co jej dali na obiad
Pokazała zdjęcie talerza. "Dieta wegetariańska" (Facebook, Jedzenie w szpitalach)

Weganie i wegetarianie nie mają łatwego życia. Szczególnie tyczy się to pobytu w placówkach zdrowotnych, których codzienne menu pozostawia wiele do życzenia nie tylko w przypadku osób stroniących od mięsnych i odzwierzęcych potraw.

Dobitnie przekonała się o tym jedna z pacjentek szpitala psychiatrycznego w Katowicach. Na dowód kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie zaserwowanego jej przez szpitalny catering obiadu.

Na talerzu pacjentki znalazły się cztery pierogi z truskawkami. "Musiałam dostać 4 bo innym pacjentom by nie starczyło" - wyjaśniła kobieta pod postem, a zbulwersowani internauci nie kryli zażenowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W tym szpitalu pacjenci nie narzekają na jedzenie

"To karygodne, żeby tak karmić ludzi", "widać, że mrożone i ze sklepu" - pisali pod postem, a jedna z osób zażartowała, że "tak kończą weganie", na co autorka odparła, że porcje mięsne wcale nie wyglądały lepiej.

Byli pacjenci o szpitalnej diecie: Widzę, że nic się nie zmienia

Głos w sprawie szpitalnej diety postanowiły zabrać także osoby znające tę konkretną placówkę ze swoich doświadczeń.

Lepsze już te pierogi od tych rozpaćkanych, bezsmakowych "kotletów sojowych" gotowanych w wodzie, które tam dają co drugi dzień. Jeszcze mają czelność ludziom smaka robić bo co innego w jadłospisie jest napisane. Liczy się na fajny obiadek a potem dup "kotlet" pulpa z wody - napisała jedna z nich.

Okazuje się, że fatalny smak i wielkość serwowanych dań, to nie jedyny problem tej konkretnej placówki. Jak zauważyła jedna z byłych pacjentek, hitem było, że "trzeba mieć swoje sztućce i talerz".

Sztućce trzeba mieć nadal swoje, ale talerze dają z kuchni - odpowiedziała jej autorka posta.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić