Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Ugotowała warzywa w... zmywarce. Ten przepis to hit internetu

7

Przygotowywanie surowych warzyw jest dość czasochłonnym zajęciem. Shannon Doherty, popularna tiktokerka, znalazła sposób, jak maksymalnie ułatwić sobie to zadanie. Mogą go jednak wypróbować wyłącznie osoby, które dysponują... sprawną zmywarką.

Ugotowała warzywa w... zmywarce. Ten przepis to hit internetu
Gotowanie warzyw w zmywarce do naczyń (TikTok, athomewithshannon)

Sposób na gotowanie w zmywarce do naczyń został przedstawiony na filmiku, który Shannon Doherty opublikowała na TikToku. Przed umieszczeniem warzyw w maszynie należy najpierw włożyć każde z nich do słoika odpowiadającego mu wielkością.

Jak szybko ugotować warzywa? Będzie potrzebna zmywarka do naczyń

Jak instruuje Shannon Doherty na TikToku, po włożeniu wszystkich warzyw do słoików należy nalać do środka odrobinę wody. Następnie dokładnie zakręcić pojemniki i umieścić na kracie zmywarki.

Kiedy słoiki zostaną umieszczone w zmywarce, kolejnym krokiem będzie nastawienie jej na standardowy cykl mycia. Gdy proces się zakończy, warzywa będą już ugotowane i gotowe do spożycia.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Pomysł tiktokerki okazał się prawdziwym hitem. Filmik z TikToka, na którym pokazuje proces przygotowania warzyw, został polubiony ponad 12 tysięcy razy. Nie wszyscy jednak odnieśli się pozytywnie do pomysłu Shannon Doherty – powtarzały się m.in. zarzuty, że kobieta marnuje wodę i prąd.

To strata wody i energii.
Tylko przypomnę – to, że możesz coś zrobić, nie oznacza, że powinieneś.
To nie jest nawet oszczędność czasu. Cykl zmywarki jest znacznie dłuższy niż ugotowanie brokułów na parze – zwracali uwagę komentatorzy.
Zobacz także: Zobacz też: Gotowanie makaronu. Nie popełniaj tych błędów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić