Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

"Chłopi" w wersji animowanej. To może być prawdziwy hit. Zobacz zwiastun

0

Studio animacji BreakThru Films rozpoczyna zdjęcia do nowego filmu animowanego - będą to "Chłopi" w reżyserii Doroty Kobieli. Produkcja będzie oparta na powieści Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule. Dystrybucją zajmie się NEXT FILM.

"Chłopi" w wersji animowanej. To może być prawdziwy hit. Zobacz zwiastun
Boryna, jeden z bohaterów "Chłopów" Reymonta (Małgorzata Kuźnik, Next Film)

"Chłopi" w wersji animowanej

Studio animacji BreakThru Films, po takich sukcesach komercyjnych jak "Twój Vincent" i "Piotruś i wilk", rozpoczyna zdjęcia do nowego filmu animowanego. Powstaną animowani "Chłopi" na postawie powieści Reymonta. Premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

"Chłopi" zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej. Na czym ona polega?

Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie - wyjaśnia Tomasz Wochniak, producent liniowy studia BreakThru Films. 

Artyści przy animacji "Chłopi" będą się wzorować na malarstwie Młodej Polski. Na ekranie pojawią się więc m.in. interpretacje dzieł Józefa Chełmońskiego, Ferdynanda Ruszczyca czy Leona Wyczółkowskiego.

Animowani "Chłopi". Kto wystąpi w rolach głównych?

Na ekranie zobaczymy samych znanych aktorów, którzy następnie zostaną "pomalowani". Kamila Urzędowska wcieli się w rolę Jagny, Mirosław Baka zagra Borynę, Sonia Mietelica - Hankę, Robert Gulaczyk - Antka, Ewa Kasprzyk - Dominikową, a Andrzej Konopka - Wójta. Jak podają realizatorzy filmu, pojawi się także Małgorzata Kożuchowska oraz Julia Wieniawa.

"Chłopi" w wersji animowanej. W centrum fabuły znajdą się kobiety

To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem - czytamy w materiałach prasowych.
Zobacz także: Chłopi (Zwiastun Koncepcyjny)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić