o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Filip Buliński
|

Pakiet deregulacyjny będzie wchodził w życie w odstępach. Niektóre zmiany dopiero za 2 lata

16
Podziel się

Pod koniec lipca kierowców doszła wiadomość o przyjęciu przez Sejm tzw. ustawy deregulacyjnej. Teraz okazuje się, że nie wszystkie przepisy wejdą w życie tak szybko, jak się tego spodziewaliśmy.

Pakiet deregulacyjny będzie wchodził w życie w odstępach. Niektóre zmiany dopiero za 2 lata
Nowe przepisy mają ułatwić życie kierowcom. (Filip Buliński)
bECLohmd

Choć proces legislacyjny tzw. ustawy deregulacyjnej nie został jeszcze zakończony, można się spodziewać, że jeszcze w tym roku obowiązywać będą pierwsze przepisy ułatwiające życie kierowcom.

Poza zniesieniem obowiązku wożenia przy sobie prawa jazdy przyjęty przez Sejm pod koniec lipca 2020 roku pakiet zakłada także zachowanie tablicy rejestracyjnej poprzedniego właściciela przy zakupie używanego auta, możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu na okres od 3 do 12 miesięcy czy usunięcie naklejki kontrolnej na szybie oraz brak obowiązku posiadania karty pojazdu.

Czytaj także:

bECLohmf

Termin wprowadzenia pakietu deregulacyjnego

To właśnie na ostatnie 2 zmiany poczekamy nieco dłużej. Podczas gdy prawo jazdy będziemy mogli trzymać w szufladzie już po 3 miesiącach od ogłoszenia zmian, tak z nalepką i kartą pojazdu pożegnamy się dopiero po… 24 miesiącach.

W odpowiedzi na interpelację sekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury Rafał Weber tłumaczy wyjątkowo długie vacatio legis koniecznością zachowania odpowiedniego czasu na przeprowadzenie zmian w systemie teleinformatycznym rejestracji, CEPiK-u, czy u wytwórcy dokumentów. Oprócz tego zachowana musi zostać także ciągłość wykonawcza.

bECLohml

Oznacza to, że wspomniane zmiany zaczną obowiązywać nie wcześniej, niż w II połowie 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECLohmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Twój Nick
rok temu
Proponuję zabrać połowę niepotrzebnych znaków na drogach, sprawdzić zasadność ograniczenia prędkości do 40-50km/godz. na drogach szybkiego ruchu (pozostałości po remontach i stare oznakowania) karać "ślimaki przyspawane do lewego pasa", budować autostrady, postawić radary tylko przy przejściach koło szkół, targowisk, przedszkoli, dużych zakładów pracy i marketów. Wypadki to nie tylko wina kierowców ale także zarządców dróg.
Twój Nick
rok temu
Tylko żeby mi nie było z prawami jazdy i dowodami rejestracyjnymi tak jak z kartami wyborczymi. 80 baniek wyrzuconych w goowno i brak winnych !!!
Twój Nick
rok temu
Ile to będzie kosztować każdego kierowcę i a ile właściciela auta ?
bECLohmH
Tomasz11
rok temu
Przecież samochód to rzecz płacisz i jedziesz. Po co te cyrki. Prawo jazdy wydaje urząd . Wchodzisz w system i widzisz czy ktoś ma prawo jazdy ,żadna filozofia. Wielkie ustawy szkoda papieru,można to załatwić w jeden dzień , ale trzeba nazwać to coś reformą jaką ?
Bez-biku.pl
rok temu
Kasa dla zadłużonych >>>
Kilof
rok temu
Prawo jazdy nie zajmuje wiele miejsca w portfelu. Dowód rejestracyjny, owszem i niekiedy autem jedzie syn, żona i z dowodem jest kłopot. Ukrócą te wszystkie dokumenty, ale za to zaserwują nam czip który będziesz nosił zawsze w ręce. Takie podchody są czynione i społeczeństwo przyzwyczajane do "nowej normalności"
wiesio
rok temu
Spoko nie ma pośpiechu. Są ważniejsze sprawy do przepychania z dnia na dzień nocką.
SHOWW.ML
rok temu
Witam zapraszam na nocne igraszki na kamerce wystarczy się zalogować i znaleźć mój profil pod nickiem HotWersoww link do strony powyżej będzie gorąco 🔥🔥🔥💗
awea
rok temu
w USA chyba od początku kupujesz auto jak toster. Z ręki do ręki i po temacie, ale u nas we wszystko łapy muszą włożyć urzędasy
Tom
rok temu
tablice obowiązkowo powinny być przypisane jak teraz do danego miasta i obowiązek przerejestrowania. w razie ucieczki z miejsca wypadku, kradzieży , napadu itp od razu można domniemywać gdzie szukać sprawcy,
998
rok temu
kiedy ustawa ze pis jest niebezpieczna organizacja i zostaje wpisany na czarna liste?
ziut
rok temu
a kiedy nasz wspaniały sejm zamierza wprowadzić,bo tak wynika z jego dotychczasowego działania, pakiet deregulacyjny pakietu deregulacyjnego?
gregor
rok temu
Wszystko co na korzyść obywatela, to musi czekać. Najlepiej do kolejnych wyborów, by było czym kupować wyborców. Żenujące i niewytłumaczalne to.
bECLohmz
kody
rok temu
Tablice rejestracyjne powinny być przypisane do osoby. Po tym można by identyfikować wszystko, uprawnienia, badanie techniczne itp. To było by o wiele prostsze. Uzależnić wysokość OC od liczby punktów karnych i karać, karać i to surowo za prędkość i debilizm na drodze. Mandaty od 2000 wzwyż.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić