aktualizacja 

Groza na A4. Ludzie zachodzą w głowę, dlaczego kierowca nie zmienił pasa

347

Na profilu "Stop Cham" na Youtube pojawił się film, na którym samochód marki Toyota wjeżdża w obsługę techniczną na autostradzie A4. Na szczęście nic nikomu się nie stało, jednak wszystko wyglądało bardzo groźnie.

Groza na A4. Ludzie zachodzą w głowę, dlaczego kierowca nie zmienił pasa
Niebezpieczny wypadek na drodze A4 (YouTube)

Na youtubowym kanale "Stop Cham" opublikowano nagranie z kamerki samochodowej, na którym widać, jak kierowca Toyoty jechał lewym pasem ruchu. Cała sytuacja miała miejsce 31 maja na Autostradzie A4, na odcinku pomiędzy Legnicą a Wrocławiem.

W normalnych okolicznościach na tym odcinku dostępne są dwa pasy ruchu. Tym razem kierowcy musieli jednak zachować szczególną ostrożność, bowiem na lewym pasie pojawił się samochód obsługi technicznej z wyraźnym znakiem, że trzeba skręcić na prawy pas ruchu.

Nie wiadomo czy kierowca samochodu Toyota zasnął, zamyślił się czy nie dostosował prędkości do sytuacji. Na filmiku widzimy, jak białe auto ze sporą siłą uderza w samochód obsługi technicznej. Całą sytuację obserwował jeden z pracowników, który w porę zdążył odsunąć się i uniknął wypadku. Całość wygląda jednak bardzo dramatycznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kryzys w psychiatrii dziecięcej. Rzecznik Praw Pacjenta: widzimy światełko w tunelu

Na youtubowym kanale "Stop Cham" w opisie filmu dowiadujemy się, że nikomu nic się na szczęście nie stało. Po raz kolejny aktywni okazali się internauci, który w ostrych słowach skomentowali zachowanie kierowcy Toyoty.

"Dzisiaj się dowiedziałem czegoś nowego że niewidomy może mieć w Polsce prawo jazdy", "Pewnie mrugał światłami żeby mu zjechali z lewego pasa", "Dziwi mnie tylko ze taki w miarę nowy model nie ma system automatycznego hamowania awaryjnego lub systemu który informuje kierowce o zbliżającej się szybko przeszkodzie" - to tylko niektóre komentarze, które pojawiły się pod tym filmem.
Zobacz także: Toyota wjeżdża w obsługę techniczną na autostradzie A4 #1125 Wasze Filmy

Ile wypadków w Polsce?

Jak kilka tygodni wyjaśnił nadkomisarz Robert Opas, w 2022 roku doszło do 21322 wypadków drogowych w Polsce. W porównaniu z 2020 rokiem, kiedy to miało miejsce 23540 wypadków, liczba ta spadła o 2218 wypadków (-9,4 proc.).

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić