aktualizacja 

Kierowca wyprzedził poboczem. Chwilę później rozegrała się scena grozy

88

Chwile grozy przeżyli kierowcy i piesi, którzy tego dnia znajdowali się na krajówce nr 28 w miejscowości Mucharz w stronę Suchej Beskidzkiej. Nagle pojawił się samochód, który zaczął wyprzedzać poboczem. W ostatniej chwili uskoczył przed pieszą, która na tym poboczu się znajdowała.

Kierowca wyprzedził poboczem. Chwilę później rozegrała się scena grozy
Autor filmu przesłał nagranie na policję (YouTube)

Całą sytuację zarejestrował YouTuber prowadzący kanał "bandyta z kamerką".

Idiota wyprzedza najpierw mnie a później audi i ciężarówkę która skręca w prawo, wyprzedza początkowo poboczem a następnie chodnikiem na którym znajduje się piesza. Sprawa zgłoszona na policję będę informował na bieżąco jakie kroki podjęli - opisał całą sytuację autor nagrania.

Filmujący całe zdarzenie kierowca usiłował dogonić pirata drogowego, ale ruch na trasie i zdezorientowanie pozostałych uczestników ruchu mu to uniemożliwiło. Szczególnie niebezpieczne są ostatnie chwile nagrania, na których widać jak kierowca w ostatniej chwili zjeżdża z pobocza, którym chciał wyminąć ciężarówkę, aby nie potrącić pieszej idącej chodnikiem. Sekundy później ciężarówka skręca w prawo. Strach pomyśleć, co by było gdyby po jej prawej wciąż znajdował się rozpędzony samochód .

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koszmarny wypadek na pasach. 17-latek był bez szans

Internauci bezlitośni

Komentujący nagranie na piracie drogowym nie zostawili suchej nitki. Wielu z nich pochwaliło zachowanie autora nagrania.

Ja bym był nieustępliwy i wysłał to na skrzynkę policyjną oraz domagał się poinformowania mnie o tym jak akcja się potoczyła - napisał jeden z komentujących.
Zobacz także: Wyprzedzał poboczem, wpadł na przejście dla pieszych i prawie rozjechał kobietę
Za to wyprzedzanie mandat jak najbardziej ale za ten drugi manewr automatycznie prawko do zabrania i postawić zarzuty karne bo w pełni świadomie chciał zabić tę pieszą oraz staranować ciężarówkę która skręcała w prawo. Oczywiście znając życie uniknie kary - dodał drugi.

Niektórzy sarkastycznie stwierdzili, że kierowca uwieczniony na nagraniu jest urodzonym rajdowcem i "marnuje się" jeżdżąc po "zwykłych" drogach.

Kary za głupotę

Zachowanie, jakim "popisał się" kierowca nagranego samochodu jest niczym innym, jak spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. A na to jest paragraf w kodeksie wykroczeń. Chodzi dokładnie o art. 86 paragraf 1 i 3. Ich treść brzmi następująco:

§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów zwłaszcza w sytuacjach, kiedy sprawca wykroczenia spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa pieszego. Na nagraniu widać właśnie taką sytuację.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić