aktualizacja 

Napad na autostradzie A6. Niewyobrażalna agresja kierowcy BMW

772

Zajechał drogę, stanął na środku autostrady, a następnie próbował zaatakować kierowcę innego auta. Agresor z czarnego BMW naraził siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Teraz grozi mu surowa kara.

Napad na autostradzie A6. Niewyobrażalna agresja kierowcy BMW
Agresor stanął na środku autostrady i przeszedł do ataku (YouTube, bandyta z kamerką)

Do zdarzenia doszło 3 kwietnia 2023 roku na końcu autostrady A6 przed zjazdem na Chociwiel. Nagranie przedstawiające bulwersującą sytuację zostało teraz opublikowane na twitterowym kanale "Bandyta z kamerką".

Jak dowiadujemy się z opisu filmu, "podczas wyprzedzania, kierowca BMW jadący z tyłu nagle zbliżył się, jadąc dłuższy czas 'na zderzaku' oraz mrugał światłami, w celu wymuszenia zmiany pasa, która nie była możliwa".

Gdy nagrywający zjechał na prawy pas, jadący BMW wyprzedził go i zajechał drogę. Następnie zaparkował na środku pasa i wysiadł z pojazdu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kompletnie pijany rozbił auto o ogrodzenie i próbował uciec. Nagranie z monitoringu w Sopocie

Poszkodowany postanowił wycofać, lecz agresor był nieugięty - biegł za nagrywającym przez kilkadziesiąt metrów.

Sytuacja przedstawiona na wideo jest równie kuriozalna, co szokująca. Trudno uwierzyć, że są ludzie gotowi stworzyć tak duże zagrożenie z pełną premedytacją.

Postój na autostradzie zawsze jest złym pomysłem i niezgodnym z prawem. Szczególnie na środku lewego pasa. O wysiadaniu z auta i bieganiu po jezdni nie wspominając.

Co gorsza, agresor z BMW naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu, z nagrywającym włącznie.

Zmusił go bowiem do przymusowego postoju, a następnie do gwałtownego wycofania. Wszystko to w gęstym ruchu, wśród kierowców pędzących nawet 140 km/h. Dobrze, że świadkowie zdarzenia zachowali trzeźwość umysłu i nie doszło do karambolu.

Nagranie zostało oczywiście przekazane policji. Jak wynika z opisu filmu, funkcjonariusze będą wnioskować o zakaz prowadzenia pojazdów dla agresora.

Zobacz także: Napad na kierowcę na autostradzie A6
Autor: ARU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić