Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

O tym zapomnieli powiedzieć w szkole jazdy. Metoda dwóch palców

10

Na kanale "Jasna Strona" na platformie YouTube pojawił się materiał, w którym zostały omówione kwestie, o których zapomnieli ci powiedzieć w szkole jazdy. Niewiele osób wie o tym, na co trzeba zwrócić uwagę.

O tym zapomnieli powiedzieć w szkole jazdy. Metoda dwóch palców
Jak prawidłowo ustawić fotel kierowcy? Pamiętaj o metodzie dwóch palców (Getty Images, Jasna Strona, YouTube)

Autor kanału "Jasna Strona" spostrzega, że bardzo ważne jest to, by zatroszczyć się choćby o fotel kierowcy. Musi być on ustawiony we właściwy sposób, co ma wręcz kluczowe znaczenie w kontekście bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Fotel powinien być ustawiony w taki sposób, by twoje biodra znajdowały się na tej samej wysokości, co kolana. Jeżeli nie widzisz dobrze zza przedniej lub bocznych szyb samochodu, podnieś fotel do góry. Jeżeli czujesz, że twoje kolana są zgięte za bardzo i nie jest ci wygodnie, połóż stopę na pedale i odsuń fotel w tył. Odstęp pomiędzy siedzeniem a kolanami powinien mieć szerokość co najmniej około dwóch palców - słyszymy w materiale.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Alarm na Gran Canarii. Po tym nagraniu zamknięto plaże

Jak prawidłowo ustawić fotel kierowcy?

Niewątpliwie metoda dwóch palców jest bardzo istotna i sprawia, że unikniemy bólu kolan.

Jeżeli wprowadzisz wspomniane zalecenia w życie, będziesz prowadzić w poprawnej pozycji, która nie obciąża tak mocno kręgosłupa. To również pozycja, która sprawia, że nie męczysz się tak mocno podczas długich podróży - podpowiada autor.

Pojawiła się też wskazówka, by oparcie fotela było odchylone pod kątem stu stopni. Ważne jest również to, aby kierowca łatwo dosięgał kierownicy, a łokcie był wówczas lekko ugięte.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić