oprac. Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Rowerzysta nagrany. Próbowała powstrzymać go partnerka. Nie wyszło

766

Nie dość, że bezmyślna jazda pary rowerzystów mogła doprowadzić do tragicznego zdarzenia, to nie mieli oni sobie nic do zarzucenia. Najpierw bezceremonialnie wymusili pierwszeństwo, a później jadący jednośladem mężczyzna dążył do konfrontacji. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera.

Rowerzysta nagrany. Próbowała powstrzymać go partnerka. Nie wyszło
Kobieta próbowała powstrzymać krewkiego mężczyznę (StopCham, YouTube)

Popularny kanał STOP CHAM opublikował wideo, na którym widać parę jadącą miejskimi rowerami po jednej z warszawskich ulic. Mężczyzna i kobieta za nic mają przepisy drogowe, wjeżdżając wprost przed mający pierwszeństwo samochód.

Kierowca auta błyskawicznie zahamował auto i zatrąbił na parę, która wyraźnie nie zna przepisów drogowych. Niestety, na tym nie koniec. Zachowanie zmotoryzowanego wyraźnie... rozjuszyło rowerzystę. Ten zsiadł z jednośladu i zaczął wyraźnie dążyć do bójki.

Na nagraniu, które możecie zobaczyć niżej słyszymy, jak krewki mężczyzna powtarza cały czas "głośniej trąb". Próbowała powstrzymać go partnerka podróży, jednak bezskutecznie. Jedynie chłodna głowa autora nagrania sprawiła, że na drodze nie doszło do regularnej wymiany ciosów.

Bezsensowna wymiana epitetów trwała kilkanaście sekund, a uczestnicy zdarzenia bez przerwy tamowali ruch. Wszystko nagrał wideorejestrator zainstalowany w aucie kierowcy.

Film wyświetlono już ponad 146 tysięcy razy w niecałe 18 godzin od publikacji. Pod wideo przeważają komentarze oburzenia na zachowanie rowerzysty i sugestie, aby zmienić przepisy dotyczące uprawnień poruszania się po drogach publicznych. Te niestety sprzyjają dziś podobnym zdarzeniom.

Kolejny dowód na to, że na rower powinny być uprawnienia - ktokolwiek mając dowód osobisty może obecnie wsiadać na rower i jechać ulicą kompletnie nie znając przepisów.

Przypomnijmy, że według przepisów do jazdy jednośladem po ulicy nie jest wymagana znajomość zasad ruchu drogowego. Każda osoba pełnoletnia może bez przeszkód poruszać się rowerem po drogach publicznych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić