To nie fotomontaż! Dramatyczne nagranie z drogi S52

186

Na drodze S52 doszło do kolejnej już w tym roku bardzo niebezpiecznej sytuacji. Do sieci trafiło nagranie wideo, na którym widać samochód osobowy, który jechał pod prąd. Na szczęście tym razem nie było tragicznego finału.

To nie fotomontaż! Dramatyczne nagranie z drogi S52
Samochód jechał pod prąd (YouTube, Bielskie Drogi)

Polscy kierowcy od wielu lat korzystają z autostrad i dróg ekspresowych, jednak pomimo to nadal dochodzi do sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Chodzi między innymi o osoby, które wjeżdżają "pod prąd" na wielopasmowe drogi. Jest to jedno z największych, jeżeli nie największe, zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego na drogach szybkiego ruchu.

O kierowcach, którzy jechali "pod prąd" na autostradzie słyszy się regularnie. Zazwyczaj osoby te popełniają fatalną pomyłkę, z której nie potrafią się wydostać. Nic dziwnego, że od pewnego czasu przy opuszczaniu placu postoju w niektórych miejscach można zauważyć tabliczki ostrzegające o złym kierunku jazdy. Zapobieganie tego typu sytuacjom jest niezwykle ważne, gdyż czołowe zderzenie przy dużej prędkości może doprowadzić do śmierci uczestników ruchu.

Jechał pod prąd na S52

Kanał Bielskie Drogi zamieścił na YouTube nagranie, które otrzymał od jednego z czytelników. Kierowca poruszał się lewym pasem drogi ekspresowej S52, kiedy nagle zauważył nadjeżdżającego z naprzeciwka matiza. Osoba zasiadająca za kółkiem osobówki jechała pod prąd i mogła doprowadzić do wypadku. Tylko szybka reakcja nagrywającego pozwoliła na uniknięcie tragedii.

Autor nagrania niezwłocznie zadzwonił na 112 i zgłosił zdarzenie. Nie wiadomo, czy kierowca matiza został zawrócony przez policjantów, czy sam zorientował się o swoim błędzie. Najważniejsze jednak, że nie spowodował wypadku tak jak 82-latek kilka miesięcy wcześniej na tej samej drodze. Wówczas w wyniku czołowego zderzenia zginął sprawca oraz jego pasażerka. Pozostali uczestnicy trafili wówczas do szpitala.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić